15 000 HUF
Iohannes Carionis (1499-1537): Chronica ... hn.,é.n, k.n., 22 sztl. lev.+510(255) p.+ 1. sztl. lev. Egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a címlap és az index részből egy vagy több lap hiányzik, foltos. Johannes Carion (1499-1537) német asztrológus, matematikus és történész. Korán szoros kapcsolatba került Martin Lutherrel, Philipp Melanchthonnal és Georg Sabinusszal. Világkrónikája a kor népszerű olvasmánya volt, amelyet 1558-1560 között Philipp Melanchthon és Caspar Peucer dolgozott át tankönyvvé, a reformáció történetírásának alapja. Hosszú ideig ez a munka volt a domináns az egyetemes történelem oktatásához. Valószínűleg Károli Gáspár Két könyv minden országoknak és királyoknak jó és gonosz szerencséjöknek okairól (1563, Debrecen) c. műve megírásához az ihletet Carion Chronicájából merítette.