(Francis) Bacon: A Novum Organum első része. Fordította Balogh Ármin. Filozófiai Írók Tára. Bp., 1885, Franklin-Társulat, 156+1 p. Átkötött félvászon-kötés. Ritka! Első magyar kiadás.
Pauler Ákos: Aristoteles. Filozófiai Könyvtár 1. kötet. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., 1922, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 153+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az utolsó két lap javított, az eredeti papírborítót az elülső szennylapra kasírozták, egyébként jó állapotban.
Dr. Kornis Gyula két műve (Egybekötve): A lelki élet ismertetése. Tekintettel a nevelés feladataira. Tanító- és tanítóképző-intézetek számára. A pszichológia és logika elemei középiskolák számára. Negyedik kiadás. Bp.,1912-1919, Franklin-Társulat, 148+171 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, néhol ceruzás aláhúzással, de egyébként jó állapotban.
Boissier,Gaston: Cicero és barátai.Tanulmány a Caesar korabeli római társadalom fölött. Bp., 1876. MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé sérült gerinccel
Népi játékok. III. Kötet: Ballada- és históriajátékok. Arató és szüreti ünnepi. - Fonó. Jegyzetekkel közreadja Volly István. A borító Horváth Jenő (1892-?) grafikus munkája. Bp.,1945, Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, az elülső borító egyik sarkán kis hiánnyal.
Gáborján Alice: Magyar népviseletek. Magyar Népművészet 3. Bp.,1969, Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, hullámos lapokkal, néhány lapszélen kisebb sérülésekkel.