Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1941-1943, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Hetedik kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, kopott, kissé sérült gerinccel.