Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 19

Zweig, Arnold: Das ostjüdische Antlitz. Zu fünfzig Steinzeichnungen von Hermann Struck. Berlin, 1920, Welt-Verlag. Első kiadás. Kartonált kötés, hiányzó gerinc, kopottas állapotban / damaged condition
15779.

Rufpreis:
5 000 HUF
Hagada. Egy Lipótvárosi vacsora története. Az Ojság Könyvtára 1. Bp., 1921, Az Ojság, 64 p. Átkötött egészvászon-kötés, két lap sarka javított, rajzokkal gazdagon illusztrált, ex libris-szel. Ritka!
15780.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,32
26,47
15781.

Rufpreis:
8 000 HUF
15782.

Rufpreis:
8 000 HUF
15783.

Rufpreis:
4 000 HUF
Solomon ben Joseph Ganzfried: A Sulchan Aruch kivonata. A szöveg mellett közölt magyar fordítással. Fordította: Dr. Singer Leó főrabbi. Bp.,1934, Schlesinger Jos, (Neuwald Illés-ny.) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, viseltes elülső borítóval, de belül jó állapotban. Antalffy Mária (1922-1989) grafikus tulajdonosi bejegyzésével.
15784.

Rufpreis:
1 600 HUF
Szentírás a család és az iskola részére. Első kötet: A Tóra öt könyve. E. M. Lilien rajzaival. Bp., é.n., Szerkesztői kiadás. Második, átdolgozott kiadás. Félvászon-kötés, rossz állapotban, sérült kötéssel, borítóval, gerinccel, az utolsó oldal hiányzik.
15785.

Rufpreis:
1 000 HUF
A Világ Igazai Magyarországon a második világháború alatt. Szerk.: Frojimovics Kinga, Molnár Judit. Bp.-Jeruzsálem, 2009, Balassi-Yad Vashem. Kiadói papírkötés
15786.

Rufpreis:
2 000 HUF
Ünnepi imádságok a templomban használatos sorrendben. Negyedik kötet. Jomkipur vagyis az engesztelő ünnep napjára. Fordította Schön József. Bp., én. Schlesinger Jos. Kiadói kopottas aranyozott egészvászon-kötés.
15787.

Rufpreis:
1 200 HUF
Vegyes könyvtétel, 4 db:  Kabbalat Sabbat. Imakönyv péntek estére. Szerkesztette és fordította Balla Zsolt. Bp., 2010, Balla Zsolt-Balázs Gábor. Kiadói papírkötés.   Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2002-2003-ban. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2004, Bnai Brith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven.  Székely Béla: Az antiszemitizmus pszichoanalízise. hn., 1992, Párbeszéd Könyvek. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.   Fohászok. Bp., 1934, Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület, (Eisler Nyomda-ny.), 16 p. Kiadói papírkötés.
15788.

Vegyes könyvtétel, 4 db: Kabbalat Sabbat. Imakönyv péntek estére. Szerkesztette és fordította Balla Zsolt. Bp., 2010, Balla Zsolt-Balázs Gábor. Kiadói papírkötés. Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2002-2003-ban. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2004, B'nai B'rith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven. Székely Béla: Az antiszemitizmus pszichoanalízise. hn., 1992, Párbeszéd Könyvek. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás. Fohászok. Bp., 1934, Országos Bikur Cholim Betegeket Gyámolító Egyesület, (Eisler Nyomda-ny.), 16 p. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kol Jehuda. Héber A.B.C. és olvasókönyv. Tel-Aviv, é.n., Sinai. Kiadói papírkötés.
15789.

Rufpreis:
2 000 HUF
Emlékkönyv a XX. századból. Rábai Imre és H. László Magda visszaemlékezései. Szerk.: Gyárfás Katalin, Halmos Mária, Szőnyi Andrea. Bp., 2005, Lauder Javne Közösségi Iskola. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal.
15790.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF