Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIII-XIV. kötet. Bp.,1893, MTA, XVI+667+1;VII+790+1 p. XVI. 667 l.; VII. 790 l. . Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben. Jó állapotban.