Nikoláj Lebedjev: A föld meghódítása. A földrajzi felfedezések és utazások népszerű története. II. kötet: Újkor (XVI-XVIII. század.) Az orosz eredetiből fordította Dr. Kiss Dezső. Bp., é.n. (1947), Cserépfalvi. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.