Szalay József-Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I. és III. köt. Bp. 1895-1898, Lampel. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, festett, dombornyomott egészvászon-kötésben.Gerince kissé kopott, az I. kötet egyik lapja szakadt.