Nikoláj Lebedjev: A föld meghódítása. A földrajzi felfedezések és utazások népszerű története. Az orosz eredetiből fordította Dr. Kiss Dezső. Bp., é.n. (1947), Cserépfalvi. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.