Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 42

Biblia Hebraica ad optimorum codicum et editionum fidem recensita et expressa adjectis notis Masorethicis alisque observationibus, nec non versuum et capitum distinctionibus, numeris et summariis accurante M. Christiano Reineccio... [Lipcse] Lipsiae, 1756. Breitkopf. 516, 580 l. 2 sztl. lev. Korabeli egészbőr-kötésben, gerince sérült-hiányos. Számos helyen jegyzetek, beírások. / Original 3/4 calf-leather covered boards, with gold lettering and tooling on spine. Raised bands, all egdes are red. Considerable damage and some obvious loss on the spine. Major dark tannig on several pages, and pencilmarks also.
15704.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24
Zichy Hermán, Derestye Gy. M. (szerk.): Magyar zsidók a millenniumon. Művelődéstörténeti tanulmány. Budapest, 1896, Milkjovic Dragutin. Kiadói egészvászon kötés, szövegközti gazdag képanyaggal illusztrált. Megviselt állapotban.
15705.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Patai Ervin György: Jiszráel Berechja Fontanella költeményei és Jehuda Fontanellának egy verse. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1933, Hungária Nyomda Rt. A szerző által Endrei Henrik (1879-?), a pesti chevra kadisha igazgatója részére dedikálva. Ragasztott papírkötésben, borító nélkül, egyébként jó állapotban.
15706.

Rufpreis:
5 000 HUF
Trumpeldor levelei és naplójegyzetei 1905-1920. Bp., é. n., Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15707.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,03
7,65
Avineri, Shlomo: A modern cionizmus kialakulása. Bp., 1994, Századvég Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
15708.

Rufpreis:
1 800 HUF
Schön Dezső: A jeruzsálemi per. Tel-Aviv, 1963, Uj Kelet-Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, számos fekete-fehér fotóval.
15709.

Rufpreis:
3 000 HUF
Dubnov, Simon: A zsidóság története. Bp., 1991, Gondolat. Papírkötésben, jó állapotban.
15710.

Rufpreis:
2 000 HUF
Flüggen, Berthold: Anglia a világ kalóza. Bp., 2000, Gede Testvérek. Reprint. Papírkötésben, jó állapotban.
15711.

Rufpreis:
2 000 HUF
Nyiszli Miklós: Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az auschwitzi krematóriumban. Bp., 2004, Magvető. Kartonált papírkötésben, védőtokkal, jó állapotban.
15712.

Rufpreis:
2 000 HUF
László Károly: Az út Auschwitz felé. Ifjúságom Magyarországon. Bp., [1992], Kapu Alapítvány. Papírkötésben, jó állapotban.
15713.

Rufpreis:
1 000 HUF
Pollák, Av. N.: Izrael népének története. Tel-Aviv, é. n., Am Umedia Kft. Papírkötésben, védőborítóval, jó állapotban.
15714.

Rufpreis:
1 600 HUF
A zsidó Budapest. Emlékek, szertartások, történelem. Szerk.: Komoróczy Géza. 1-2. köt. Bp., 1995, MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Papírkötésben, jó állapotban.
15715.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF