Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 127

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, kissé kopottas díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, eredeti megviselt állapotú kartontokban, eredeti viseltes állapotú védőpapírban.
15181.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,11
117,65
15182.

Rufpreis:
5 000 HUF
15183.

Rufpreis:
2 400 HUF
15184.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
Széll Sándor: Buda ősi magyar város, ősi magyar neve 1686-1936. h.n., [1938], Szerzői kiadás, Marosi-ny., 15 p. Tűzött papírkötés.
15185.

Rufpreis:
2 000 HUF
15186.

Rufpreis:
5 000 HUF
Dr. Veress Endre: Basta György hadvezér 1903-iki főjelentése és erdélyi kanczelláriájának formula-könve. Pótlékul a Magyar Tudományos Akadémia Basta György hadvezér levelezése és iratai c. kiadványához. Bp., 1914, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 63 p. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, ragasztott gerincű borítóval.
15187.

Rufpreis:
1 200 HUF
15188.

Rufpreis:
1 200 HUF
15189.

Rufpreis:
5 400 HUF
14,59
15,88
15190.

Rufpreis:
2 400 HUF
Gothaischer Hofkalender 1936. Genealogisches Taschenbuch der Fürstlichen Häuser. Gotha, 1936, Justus Perthes. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
15191.

Rufpreis:
2 000 HUF
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1944, Magyar Élet (Népkönyvtár 4.). Kiadói kissé kopottas félvászon kötésben, de egyébként jó állapotban.
15192.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF