Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 101

Péterffy (Károly), Carolus: Sacra Concilia Ecclesiae romano-catholicae in Regno Hungariae celebrata Ab Anno Christi MXVI. usque ad Annum MDXLVI. Accedunt Regum Hungariae, et sedis apostolicae legatorum constitutiones ecclesiasticae Illustravit - - Pars I. Posonii, 1741. Typis Haeredum Royerianorum.  Korabeli bordázott egészbőr kötésben / In boarded full leather binding 23x34 cm
15217.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Kempelen Béla: A magyar nemes családok IX. kötet. Bp., 1915, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
15218.

Rufpreis:
6 000 HUF
Kenedi János: A magyar demokratikus ellenzék válsága (előadás). Bp., 1984, ABC Független kiadó. Kiadói papírkötés. Elhangzott Budapesten, 1984. február 25-én, egy baráti társaságban. Szamizdat kiadás.
15219.

Rufpreis:
3 000 HUF
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Budapest, 1940, Magyar Szemle Társaság, 330 p.+XX t.+2 kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon kötés.
15220.

Rufpreis:
3 000 HUF
Gindely Antal, Acsády Ignác: Bethlen Gábor és udvara 1580-1629. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1890, Magyar Történelmi Társulat, 128+2+6t. Átkötött, félvászon kötésben, az újrakötéskor a címoldalt nem kötötték be, hanem csak betették a lapot a könyvbe, a címoldalon számos jegyzet, ezeket leszámítva jó állapotban.
15221.

Rufpreis:
1 800 HUF
Bonaparte Napóleon Emlékirata. A magyar Napoleon-irodalom legrégibb, egykoru kéziratos lelete 1815-1915. Szerk.: Huttkay Lipót. Bp., 1915, Szilágyi Miklós, 238 p. Átkötött egészvászon kötés, de egyébként jó állapotban.
15222.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dr. Kapronczay Károly: Adatok a magyarörmény orvosok és gyógyszerészek történetéhez. Magyar-Örmény Könyvtár 8. Budaörs, 2002, Holló és Társa Bt. Kiadói papírkötésben. Számozott (200/122.) példány. A sorozat szerkesztőjének dedikációjával.
15223.

Rufpreis:
2 000 HUF
Pethő Sándor: Görgey Arthur. A hadműveleteket leírta Julier Ferenc ny. ezredes. Budapest, é.n., Genius, 499 p. Kiadói picit kopott egészvászon kötés, szövegközti térképvázlatokkal.
15224.

Rufpreis:
2 000 HUF
Dr. Gergely Pál: Igazságos Mátyás király. Bp.,1940, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 72+3 p. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel jó állapotban.
15225.

Rufpreis:
1 200 HUF
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp. 1938. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 73 p. Kiadói papírkötésben, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.
15226.

Rufpreis:
1 200 HUF
A magyar történelem képeskönyve. A bevezetést írta Gerevich Tibor. Összeállította Genthon István. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon kötésben, de egyébként jó állapotban.
15227.

Rufpreis:
1 000 HUF
Kéry Gyula: A Magyar Szabadságharcz Története Napi-Krónikában. (1848) Budapest, 1899, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, 772 p.  A borító kopott. A gerince és a kötése sérült, laza. Pár lap kijár. (Címlap, 771/772 p. és a hátsó védőlap.) Az elülső védőlap hiányzik. A könyvben néhol ceruzával, tollal bejegyzés, jegyzet.
15228.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF