Bücher: Andere Sprachen

Zahl der Lose: 26

Nonesuch Dickens. Charles Dickens works. Edited by Arthur Waugh, Hugh Walpole, Walter Dexter, and Thomas Hatton. London: The Nonesuch Press, 1937-1938. Az angol irodalom egyik legkeresettebb ritkasága majdnem kompletten, a külön metszeteket tartalmazó kötet nélkül. Számos eredeti illusztrációval, Összesen 877 példány készült a műből. Kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban. 23 kötet /  23 volumes, without the original steel-engraved plates Engraved plates, facsimile wrappers from the original parts. Original buckram, each volume in a different color, black morocco spine labels lettered in gilt, top edges gilt.  Only 877 copies made! Much sought after rarity of the English literature.
15700.

Rufpreis:
650 000 HUF
1 756,76
1 911,76
Shakespeares Sämtliche Dramatische Werke 1-9. (Három kötetben.) Berlin, é.n., Carl Hermann Otto & Co. Kiadói illusztrált aranyozott szecessziós egészvászon-kötés.
15701.

Rufpreis:
2 000 HUF
Nouveau petit Larousse illustré. Szerk.: Augé, Claude, Augé, Paul. Párizs, 1931. Libraire Larousse. Kicsit Díszes, aranyozott vászonkötésben, gerincén pár foszlástól eltekintve jó állapotban.
15702.

Rufpreis:
2 000 HUF
Websters new international dictionary of the English language I.-II. London, 1950. Bell and Sons. Egészvászon kötésben, kissé kopott, néhány lap sérült. / In full linen binding, some pages damaged.
15703.

Rufpreis:
3 000 HUF
15704.

Rufpreis:
1 200 HUF
Fenelon, Francois: Les aventures de Telemaque, fils dUlysse. Par Fénelon. Tome premier. Paris, é.n., Chez Fortin. Félvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
15705.

Rufpreis:
2 000 HUF
15706.

Rufpreis:
3 000 HUF
15707.

Rufpreis:
1 800 HUF
Dal, Vladimir: Tolkoviy slovar zhivogo velikorusskogo jazika. 1-4. köt. Moszkva, 1956, Gosudarstvennoye izdatelstvo inostrannix i natsionalnih slovarey. Az élő nagyorosz nyelv értelmező szótára. Az 1880-1882. évi kiadás 1956. évi reprintje! Díszes vászonkötésben, a második kötet újrakötve, jó állapotban. /  Dahls Explanatory Dictionary of the Living Great Russian Language, 1956 reprint of the 1880-1882 edition. Cloth binding, the binding of the second volume was rebound later, in good condition.
15708.

Dal', Vladimir: Tolkoviy slovar' zhivogo velikorusskogo jazika. 1-4. köt. Moszkva, 1956, Gosudarstvennoye izdatel'stvo inostrannix i natsional'nih slovarey. Az élő nagyorosz nyelv értelmező szótára. Az 1880-1882. évi kiadás 1956. évi reprintje! Díszes vászonkötésben, a második kötet újrakötve, jó állapotban. / Dahl's Explanatory Dictionary of the Living Great Russian Language, 1956 reprint of the 1880-1882 edition. Cloth binding, the binding of the second volume was rebound later, in good condition.

Rufpreis:
2 000 HUF
Vegyes orosz szakszótár tétel, érdekes darabokkal: Ageyenko, F. L. - Zarva, M. V.: Slovar udareniy dlya rabotnikov radio i televideniya. Moszkva, 1984, Russkiy jazik. Hangsúlyszótár rádiós és televíziós dolgozók számára.; Ahmanova, O. S.: Slovar lingvisticheskih terminov. Moszkva, 1969, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Nyelvészeti fogalmak szótára. Vászonkötésben, jó állapotban.; Alekszejev, D. I. - Gozman, I. G. - Saharov, G. V.: Slovar sokrashcheniy russkogo jazika. Moszkva, 1983, Russkiy jazik. Orosz rövidítésszótár.; Orfograficheskiy slovar russkogo jazika. Szerk.: Barhudarova, S. G. et al. Moszkva, 1967, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz helyesírási szótár.; Zhukov, V. P.: Slovar russkih poslovits i pogovorok. Moszkva, 1966, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz szólások és mondások szótára.; Breslav, S. L.: Poslovitsi i pogovorki. Moszkva, 1968, Lenizdat. Orosz szólás- és közmondásszótár.; Valamint három orosz idegennyelvi szótár: Milanova, D.: Svensk-rysk fickordbok / Karmanniy shvedsko-russkiy slovar. Moszkva, 1964, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Svéd-orosz zsebszótár..; Wallenius, A.: Rysk-svensk fickordbok. / Karmanniy russko-shvedskiy slovar. Moszkva, 1965, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz-svéd zsebszótár.; Chlabicz, Józef: Russko-polskiy i polsko-russkiy slovar-minimum / Słownik minimum rosyjsko-polski i polsko-rosyjski. Varsó, 1974, Wiedza Powszechna. Orosz-lengyel, lengyel-orosz kisméretű zsebszótár. Példányonként eltérő kötésben, jó állapotban, összesen 9 db. /  Various Russian specialized dictionaries with some interesting pieces, also includes a few Russian/Other language dictionaries, see the full list above. Various bindings, in good condition, 9 pieces in total.
15709.

Vegyes orosz szakszótár tétel, érdekes darabokkal: Ageyenko, F. L. - Zarva, M. V.: Slovar' udareniy dlya rabotnikov radio i televideniya. Moszkva, 1984, Russkiy jazik. Hangsúlyszótár rádiós és televíziós dolgozók számára.; Ahmanova, O. S.: Slovar' lingvisticheskih terminov. Moszkva, 1969, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Nyelvészeti fogalmak szótára. Vászonkötésben, jó állapotban.; Alekszejev, D. I. - Gozman, I. G. - Saharov, G. V.: Slovar' sokrashcheniy russkogo jazika. Moszkva, 1983, Russkiy jazik. Orosz rövidítésszótár.; Orfograficheskiy slovar' russkogo jazika. Szerk.: Barhudarova, S. G. et al. Moszkva, 1967, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz helyesírási szótár.; Zhukov, V. P.: Slovar' russkih poslovits i pogovorok. Moszkva, 1966, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz szólások és mondások szótára.; Breslav, S. L.: Poslovitsi i pogovorki. Moszkva, 1968, Lenizdat. Orosz szólás- és közmondásszótár.; Valamint három orosz idegennyelvi szótár: Milanova, D.: Svensk-rysk fickordbok / Karmanniy shvedsko-russkiy slovar'. Moszkva, 1964, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Svéd-orosz zsebszótár..; Wallenius, A.: Rysk-svensk fickordbok. / Karmanniy russko-shvedskiy slovar'. Moszkva, 1965, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Orosz-svéd zsebszótár.; Chlabicz, Józef: Russko-pol'skiy i pol'sko-russkiy slovar'-minimum / Słownik minimum rosyjsko-polski i polsko-rosyjski. Varsó, 1974, Wiedza Powszechna. Orosz-lengyel, lengyel-orosz kisméretű zsebszótár. Példányonként eltérő kötésben, jó állapotban, összesen 9 db. / Various Russian specialized dictionaries with some interesting pieces, also includes a few Russian/Other language dictionaries, see the full list above. Various bindings, in good condition, 9 pieces in total.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,65
9,41
Duden 1. Die Rechtschreibung der deutschen Sprache und der Fremdwörter. Mannheim-Wien-Zürich, 1986, Dudenverlag. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven. / Paperbinding, in german language.
15710.

Rufpreis:
1 000 HUF
15711.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF