Militaria

Zahl der Lose: 66

1890. Bronz Katonai Érdemérem aranyozott Br kitüntetés mellszalag nélkül T:1-,2 peremen reszelés nyom Hungary 1890. Medal for Military Merit (Signum Laudis) gold plated Br decoration without ribbon C:AU,XF filing mark on edge
30855.

1890. "Bronz Katonai Érdemérem" aranyozott Br kitüntetés mellszalag nélkül T:1-,2 peremen reszelés nyom Hungary 1890. "Medal for Military Merit (Signum Laudis)" gold plated Br decoration without ribbon C:AU,XF filing mark on edge

Rufpreis:
3 000 HUF
18
1895. Kárffy Titusznak (1825-1895) miniszteri tanácsosnak szóló hivatalos, német nyelvű levél, amelyben a harmadik osztályú vaskorona-rend kitüntetést adományozzák neki, szárazpecséttel T:III-,IV szakadással a hajtásoknál.
30856.

Rufpreis:
2 000 HUF
1914-1918. Arany Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, gömbfülön csillag jelzéssel, a karikán WILH. KUNZ (Wilhelm Kunz) - WIEN V gyártói jelzés és csillag beütés T:2 patina Hungary 1914-1918. Golden Merit Cross on a war ribbon gilt, enamelled Br decoration with ribbon, star mark on the ear, the ribbon ring with star mark and WILH. KUNZ (Wilhelm Kunz) - WIEN V makers mark C:XF patina NMK 218
30857.

1914-1918. "Arany Érdemkereszt a Vitézségi Érem szalagján" aranyozott, zománcozott Br kitüntetés mellszalaggal, gömbfülön csillag jelzéssel, a karikán "WILH. KUNZ (Wilhelm Kunz) - WIEN V" gyártói jelzés és csillag beütés T:2 patina Hungary 1914-1918. "Golden Merit Cross on a war ribbon" gilt, enamelled Br decoration with ribbon, star mark on the ear, the ribbon ring with star mark and "WILH. KUNZ (Wilhelm Kunz) - WIEN V" makers mark C:XF patina NMK 218

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
15
1914. Ferenc József Bronz Vitézségi Érem Hadifém kitüntetés mellszalag nélkül T:2 Hungary 1914. Bronze Gallantry Medal War metal decoration, without ribbon C:XF NMK.: 137.
30858.

1914. "Ferenc József Bronz Vitézségi Érem" Hadifém kitüntetés mellszalag nélkül T:2 Hungary 1914. "Bronze Gallantry Medal" War metal decoration, without ribbon C:XF NMK.: 137.

Rufpreis:
1 000 HUF
~1915. A Nemzeti Áldozatkészség Szobra zománcozott Br jelvény, kék zománccal, hátlapon HIVATALOS KIADVÁNY felirattal (47x24mm) + ~1915. A Nemzeti Áldozatkészség Szobra zománcozott fém kitűző, kék zománc (10x18,5mm) T:2  Hungary ~1915. Statue of the National Generosity enamelled Br badge, blue enamel, on the back HIVATALOS KIADVÁNY (Official issue) (47x24mm) + ~1915. Statue of the National Generosity enamelled Br pin, blue enamel (10x18,5mm) C:XF
30859.

~1915. "A Nemzeti Áldozatkészség Szobra" zománcozott Br jelvény, kék zománccal, hátlapon "HIVATALOS KIADVÁNY" felirattal (47x24mm) + ~1915. "A Nemzeti Áldozatkészség Szobra" zománcozott fém kitűző, kék zománc (10x18,5mm) T:2 Hungary ~1915. "Statue of the National Generosity" enamelled Br badge, blue enamel, on the back "HIVATALOS KIADVÁNY (Official issue)" (47x24mm) + ~1915. "Statue of the National Generosity" enamelled Br pin, blue enamel (10x18,5mm) C:XF

Rufpreis:
4 000 HUF
20
1916. Károly-csapatkereszt cink kitüntetés mellszalaggal T:1-,2  Hungary 1916. Charles Troop Cross Zn decoration with ribbon C:AU,XF NMK 295.
30860.

1916. "Károly-csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalaggal T:1-,2 Hungary 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration with ribbon C:AU,XF NMK 295.

Rufpreis:
1 600 HUF
1916. Károly-csapatkereszt cink kitüntetés mellszalaggal T:2,2- sérült szalag Hungary 1916. Charles Troop Cross Zn decoration with ribbon C:XF,VF damaged ribbon NMK 295
30861.

1916. "Károly-csapatkereszt" cink kitüntetés mellszalaggal T:2,2- sérült szalag Hungary 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration with ribbon C:XF,VF damaged ribbon NMK 295

Rufpreis:
1 000 HUF
1917. Károly Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya jelzetlen Ag kitüntetés, mellszalag nélkül. Szign.: Kautsch T:2-,3 ü., ph. Hungary 1917. Silver Gallantry Medal, 1st Class Ag decoration, without hallmark and ribbon Sign.: Kautsch C:VF,F dinh, edge error  NMK: 302.
30862.

1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem I. osztálya" jelzetlen Ag kitüntetés, mellszalag nélkül. Szign.: Kautsch T:2-,3 ü., ph. Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" Ag decoration, without hallmark and ribbon Sign.: Kautsch C:VF,F dinh, edge error NMK: 302.

Rufpreis:
5 000 HUF
11
1917. Károly Bronz Vitézségi Érem Br kitüntetés fül nélkül. Szign: Kautsch + 1939. Magyar Bronz Vitézségi Érem Br kitüntetés mellszalag nélkül T:2-,3,3- durva ph., patina Hungary 1917. Bronze Gallantry Medal Br decoration without ear. Sign.: Kautsch + 1939. Bronze Medal for Bravery Br decoration without ribbon C:VF-VG heavy edge error, patina
30863.

1917. "Károly Bronz Vitézségi Érem" Br kitüntetés fül nélkül. Szign: Kautsch + 1939. "Magyar Bronz Vitézségi Érem" Br kitüntetés mellszalag nélkül T:2-,3,3- durva ph., patina Hungary 1917. "Bronze Gallantry Medal" Br decoration without ear. Sign.: Kautsch + 1939. "Bronze Medal for Bravery" Br decoration without ribbon C:VF-VG heavy edge error, patina

Rufpreis:
1 000 HUF
1917. Károly Bronz Katonai Érdemérem aranyozott Br kitüntetés, BRONZE fémjel a peremen, mellszalag nélkül, kopott aranyozás T:2 ph., kis patina Hungary 1917. Bronze Military Merit Medal gold plated Br decoration, with BRONZE hallmark on the edge, without ribbon, worn gilt C:XF edge error, small patina  NMK: 326.
30864.

1917. "Károly Bronz Katonai Érdemérem" aranyozott Br kitüntetés, "BRONZE" fémjel a peremen, mellszalag nélkül, kopott aranyozás T:2 ph., kis patina Hungary 1917. "Bronze Military Merit Medal" gold plated Br decoration, with "BRONZE" hallmark on the edge, without ribbon, worn gilt C:XF edge error, small patina NMK: 326.

Rufpreis:
3 000 HUF
1918. Sebesültek Érme cink kitüntetés első sebesülés után járó mellszalaggal, peremén WAA 918. Szign.: R. Placht T:2  Hungary 1918. Wound Medal zinc decoration with ribbon after first wound, with WAA 918 on edge. Sign.: R. Placht C:XF NMK 328
30865.

1918. "Sebesültek Érme" cink kitüntetés első sebesülés után járó mellszalaggal, peremén "WAA 918". Szign.: R. Placht T:2 Hungary 1918. "Wound Medal" zinc decoration with ribbon after first wound, with "WAA 918" on edge. Sign.: R. Placht C:XF NMK 328

Rufpreis:
2 000 HUF
1920. Vitézi Jelvény zománcozott Br jelvény, hátlapon ferde kitűzőpántokkal, BOCZÁN GY. BUDAPEST gyártói jelzéssel T:2 Hungary 1920. Badge of the Order of Vitéz enamelled Br badge, on the back two oblique bands, with makers mark BOCZÁN GY. BUDAPEST (57x37mm) C:XF NMK 334.
30866.

1920. "Vitézi Jelvény" zománcozott Br jelvény, hátlapon ferde kitűzőpántokkal, "BOCZÁN GY. BUDAPEST" gyártói jelzéssel T:2 Hungary 1920. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled Br badge, on the back two oblique bands, with makers mark "BOCZÁN GY. BUDAPEST" (57x37mm) C:XF NMK 334.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,08
88,24

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF