Bücher: Religion

Zahl der Lose: 14

Szent Biblia, mellyet az egész kereszténységben bé-vött bötűből magyarra forditott a Jesus alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Leg utolsó nyomtatás. [3. kiadás] Budán, A Királyi Universitásnak Bötűivel, M. DCC. LXXXII-dik esztendőben [1782]. Korabeli bordázott gerincű bőrkötésben, [4]+1140+[50] p. Kétszínnyomású, keretdíszes címlappal, keretléces oldalakkal, a címlapon s a kötetben beszedett záródíszekkel. Az első katolikus fordítás 1626-ban látott napvilágot, másodszor 1732-ben jelent meg. Megviselt, restaurálásra szoruló állapotban. A borítója kopott, lyukas. A kötése sérült. A borítója elvált a gerincétől. Az előzéklapon XIX. századi bejegyzésekkel. Az első 4+6 p., valamint hátsó 6 p. és a hátsó előzéklap és a védőlap elvált a könyvtesttől. A gerince deformált. A lapok néhol foltosak.
13575.

Szent Biblia, mellyet az egész kereszténységben bé-vött bötűből magyarra forditott a' Jesus alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Leg utolsó nyomtatás. [3. kiadás] Budán, A Királyi Universitásnak Bötűivel, M. DCC. LXXXII-dik esztendőben [1782]. Korabeli bordázott gerincű bőrkötésben, [4]+1140+[50] p. Kétszínnyomású, keretdíszes címlappal, keretléces oldalakkal, a címlapon s a kötetben beszedett záródíszekkel. Az első katolikus fordítás 1626-ban látott napvilágot, másodszor 1732-ben jelent meg. Megviselt, restaurálásra szoruló állapotban. A borítója kopott, lyukas. A kötése sérült. A borítója elvált a gerincétől. Az előzéklapon XIX. századi bejegyzésekkel. Az első 4+6 p., valamint hátsó 6 p. és a hátsó előzéklap és a védőlap elvált a könyvtesttől. A gerince deformált. A lapok néhol foltosak.

Rufpreis:
38 000 HUF
102,70
111,76
Baylius Lajos [Lewis Bayly(1565-1631)] - Medgyesi Pál (1604-1663): Praxis Pietatis, Az az Keresztyén embert, Isten tetczése szerint való járásra igazgató Kegyesseg Gyakorlas. Kolozsvár, 1677. Kopottas XIX. századi bőrkötésben, 1+16+745+19 p. Hiányzik az első 10 levél (Címoldal is), és az utolsó 6 levél! A könyv első lapján XIX. 1875-ből származó, az újrakötéskor bejegyzett sorok. A lapszélek körbevágottak. Lewis Bayly The Practice of Piety c. munkájának Medgyesi Pál általi fordítása. A puritán kegyesség népszerű kézikönyve több kiadást ért meg. Először 1611-ben jelent meg. A magyar kiadás Debrecenben jelent meg először, 1636-ban. Népszerűségét jelzi, hogy a magyar fordítás is számos kiadást ért meg.  Az borító kopott, sérült. Több levél hiányzik. A lap némelyik szakadt,sérült. Pár lap restaurált javított. A könyv utolsó lapja kijár.
13576.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,46
64,71
Lonovics József: Népszerű egyházi archaeológia vagyis a katholikus ünnepek, szentségek, ünnepélyek s szertartások értelmezése, és a különféle rendes s rendkívüli szószéki jelentések, részint rendes szentbeszédekben, részint hirdetmény - alaku oktatásokban. II. kötet : A szentségek. Bécs, 1857, Hopf János. Sommer Lipót betűivel. Műbör kötés, 451 p. Átkötött példány! Volt könyvtári példány! Megviselt állapotban. A kötése sérült. A lapjai foltosak.
13577.

Rufpreis:
2 000 HUF
[Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. A Luther-féle Bibliafordítás, az ún. Luther-Biblia egybekötött kiadása, 145 db metszettel, az Ószövetség 24 könyve, a Próféták könyvei illetve az Újszövetség külön számozva. A kötéstábla, a címlap és az elejéről egy további oldal hiányzik, egyébként teljes, az utolsó előtti lapon valamint az előzéklap töredékén 17. századi kéziratos tulajdonosi bejegyzésekkel (1600, 1603, 1654, 1677). /  [Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. The so-called Luther Bible (Lutherbibel), the translation of the Bible made by Martin Luther, in a single volume, with 145 etchings, the pages of the 24 books of the Old Testament, the books of the Prophets and the New Testament are numbered separately. The binding, the title page and one more page from the forefront are missing, with 17th century possessors notes (1600, 1603, 1654, 1677) on the page next to the last one and on the fragment of the flyleaf.
13578.

[Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. A Luther-féle Bibliafordítás, az ún. "Luther-Biblia" egybekötött kiadása, 145 db metszettel, az Ószövetség 24 könyve, a Próféták könyvei illetve az Újszövetség külön számozva. A kötéstábla, a címlap és az elejéről egy további oldal hiányzik, egyébként teljes, az utolsó előtti lapon valamint az előzéklap töredékén 17. századi kéziratos tulajdonosi bejegyzésekkel (1600, 1603, 1654, 1677). / [Biblia, das ist: die gantze heilige Schrift], Propheten alle Deutsch, das Neue Testament. Frankfurt am Mayn, 1595. The so-called Luther Bible (Lutherbibel), the translation of the Bible made by Martin Luther, in a single volume, with 145 etchings, the pages of the 24 books of the Old Testament, the books of the Prophets and the New Testament are numbered separately. The binding, the title page and one more page from the forefront are missing, with 17th century possessors' notes (1600, 1603, 1654, 1677) on the page next to the last one and on the fragment of the flyleaf.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,16
176,47
Hock János: Képes biblia. Az Ó- és Új Szövetség történelme 50 színes képpel. Budapest, 1900, A szerző kiadása. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben
13579.

Rufpreis:
1 000 HUF
Assissi szent Ferenc és a fioretti. Budapest, 1980, Szent István Társulat. Kiadói műbőr kötésben fedőborítóval
13580.

Rufpreis:
1 200 HUF
13581.

Rufpreis:
2 000 HUF
13582.

Rufpreis:
2 400 HUF
13583.

Rufpreis:
3 000 HUF
13584.

Rufpreis:
2 000 HUF
13585.

Rufpreis:
1 800 HUF
Az Egyház szentjei. Szerkeszti Radó Polikárp. Bp., 1940, Palladis Rt. Gazdagon díszített, aranyozott, kissé foltos egészvászon-kötésben.
13586.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF