Horváth Mihály: A magyarok története I. Pest, 1842, Geibel Károly bizománya. Aranyozott gerincű félvászon borító, 166 p. Töredék kötet. A borító kopott. I. kötet gerince sérült. Az elülső és a hátsó szennylapon tulajdonosi névbejegyzés, beírás.