Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 70

13287.

Rufpreis:
3 000 HUF
13288.

Rufpreis:
5 000 HUF
Dr. Mössmer Pál: A német tudományos szocializmus. Bp., 1908, Grill Károly Könyvkiadó Vállalat. Kiadói vászonkötésben.
13289.

Rufpreis:
2 000 HUF
13290.

Rufpreis:
2 000 HUF
Henri Poincaré: Tudomány és föltevés. Bp., 1908, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói, kissé sérült egészvászon-kötésben, jó állapotban.
13291.

Rufpreis:
2 000 HUF
13292.

Rufpreis:
4 000 HUF
13293.

Rufpreis:
2 000 HUF
Rákóczi könyve A magyar nép számára. Szerk. Hegedűs Pál. Bp. 1906. Gönczi József. 119 p. Korabeli félvászonkötésben, jó állapotban. Ritka.
13294.

Rufpreis:
1 800 HUF
Zsadányi Oszkár: Mindenki szolgája. Feljegyzések az oroszországi és ukrajnai munkaszolgálatosok kálváriájáról. Bp., 1945. Magyar Téka. 152 p. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítóban
13295.

Rufpreis:
2 000 HUF
13296.

Rufpreis:
2 000 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös (...) kezdeményezéséből és közreműködésével. 1-21. kötet. Teljes. Bp., 1887-1901, Magyar Királyi Állami ny. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos, piros egészvászon kötésben. A gerincek többé-kevésbé megfakultak, egy-egy esetben kissé meggyűrődtek; a táblák azonban kifogástalan állapotúak, a festés és az aranyozás újszerű - mintha vitrinben tartották volna hosszú ideig. A II. és a XVI. kötet sajnos alulról elázott, emiatt a hátsó tábla foltos és elszíneződött, az utolsó néhány lap (ív) hullámossá, merevvé vált.
13297.

Rufpreis:
280 000 HUF
756,76
823,53
Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. Anonymus Gesta Hungarorumának legelső, nyomtatásban megjelent változata Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) történetíró, forráskutató Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Bécs, 1746) című nagy jelentőségű forráskiadványának első kötetéből. Több kéz által írt széljegyzetekkel, latin és magyar nyelven egyaránt, köztük Edelspacher Antal (1846-1894) nyelvész magyar nyelvű, ceruzás feljegyzéseivel. Néhány lapon belevágásokkal. Kicsit kopott félvászon kötésben, enyhén foltos lapokkal, de korához képest jó állapotban. /  Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. The very first published version of the Gesta Hungarorum, the chronicle of the Medieval Hungarian author Anonymus, published by the historian and source collector Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) in his magnus opus, the Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Vienna, 1746). With marginal notes in Latin and Hungarian writtenby several hands, among them those of the 19th century Hungarian linguist Antal Edelspacher (1846-1894). With cuttings on several pages. In a bit worn out half-linen binding, with a bit stained pages, otherwise in good condition regarding its age.
13298.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,14
147,06

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF