Bücher: Reisen, Städte

Zahl der Lose: 113

Richard Voss: Léghajón az Északi sarkhoz. Bp, 1904, Magy. Ker. Közl. 148 p. (Tolnai Világlapja ajándéka.) Kiadói, festett egészvászon-kötésben, festett lapélekkel. A címlapon tulajdonosi pecséttel.
13558.

Rufpreis:
4 000 HUF
Tóth Mike: Spanyolország. Különös tekintettel műépítményeire. Százhetvenöt képpel díszítve. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal ny. 418 p. Szövegközti képekkel. Kiadói (Gottermayer), aranyozott vászon-kötésben. Szép állapotban.
13559.

Rufpreis:
4 000 HUF
13560.

Rufpreis:
5 000 HUF
Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe I-III. Debrecen, 1939-1940. Lehotai Pál kiadása. 447 p. 2 sztl. lev. 1 színes t. + 1 kihajtható, nagyméretű térképlap., 496 p. 1 sztl. lev. (1 térképmellet hiány), XVI. 321 p. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, jó állapotban.
13561.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
Jephson-Stanley: A legsötétebb Afrikában. Emin Pasa és a zendülés Equatoriában.Kilencz havi élmények és fogság az utolsó szudáni tartományban. Stanley H. M. közreműködésével írta Mounteney-Jephson A. J. (Stanley egyik tisztje). Egyetlen jogosított, az angol eredetiből fordított magyar kiadás. Negyvennégy fametszettel. Bp., 1891, Ráth Mór. XVI + 634 p. Első magyar kiadás. Kissé kopottas, gerincén enyhén sérült, illusztrált kiadói egészvászon-kötésben.
13562.

Rufpreis:
8 000 HUF
György Aladár: A Föld és népei. Népszerű földrajzi és népismei kézikönyv I. kötet. Amerika. Bp., é.n., Mehner Vilmos. Kiadói kopottas-foltos, aranyozott egészvászon-kötésben. Ajándékozási bejegyzéssel.
13563.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,19
10,00
Magyarország vármegyéi és városai. Főszerk.: Borovszky Samu. 3. kötet. Vas Vármegye. Bp., 1898, Apollo Irodalmi Társaság. Gazdagon díszített, festett, aranyozott vászonkötésben. A borítótábla, kopottas, a gerincen enyhén szakadt is. Az előzéklap is és a címlap hiányzik, a táblák és a mellékletek viszont épek, a vármegyetérkép benne van.
13564.

Rufpreis:
8 000 HUF
Vámbéry Ármin utazásai Ázsiában. Átdolg.: Radó Vilmos. Bp., 1909, Athenaeum. A Múzeumok és Könyvtárak Országos Tanácsa által ajándékozott példány, 174. számú sorszámozott példány. Vászonkötésben, megviselt állapotban.
13565.

Rufpreis:
1 600 HUF
Vámbéry Ármin: Közép-Ázsiai utazás. melyet a Magyar Tudományos Akademia megbizásából 1863-ban Teheránból a Turkman sivatagon át, a Kaspi tenger keleti partján Khivába, Bokharába és Szamarkandba tett és leirt - -, a Magyar Tud. Akadémia tagja. Pest, 1865. Emich. XX, 399 p., 12 t. A térképmelléklet hiányzik. Első magyar kiadás! Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben. Hozzákötve: Az Emich Gusztáv által kiadott magyar könyvek névsora betürendben. Pest, 1865 március. Emich. 22 p.
13566.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,65
52,94
13567.

Rufpreis:
12 000 HUF
32,43
35,29
Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában I. köt. Bp., é. n., Franklin. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Enyhén kopottas kiadói egészvászon-sorozatkötésben. Több helyütt érvénytelen könyvtári pecsétekkel.
13568.

Rufpreis:
1 800 HUF
13569.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF