Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 369

Ady Endre: A menekülő élet. Első kiadás. Bp., 1912, Nyugat. 141 p. Kiadói papírkötésben. A borító Gara Arnold munkája. A kiadás megmaradt példányait 1918-ban a Pallas Rt. átcímkézte és saját kiadványként újra forgalomba hozta. Az első két ív lapjain ázásnyom, a gerinc felső részén apró sérülés.
14061.

Rufpreis:
6 000 HUF
Ady Endre : Az utolsó hajók. Versek. Sajtó alá rendezte és az utószót írta: Földessy Gyula. Bp., 1923, Athenaeum. 158 p. A borítórajz Kozma Lajos munkája. Kiadói papírkötésben..
14062.

Rufpreis:
4 000 HUF
gróf Széchenyi István: Lovakrul. Pesten, 1828. Petrózai Trattner. (8)+IV+(1)+6-245+(1)p. Első kiadás! Széchenyi első nyomtatásban megjelent műve! Ebben foglalja össze a lótenyésztés színvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit. Későbbi, igényesen elkészített, aranyozott egészvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel.
14063.

Rufpreis:
300 000 HUF
810,81
882,35
14064.

Rufpreis:
150 000 HUF
405,41
441,18
Kazinczy Ferenc: Erdélyi levelek. I-II. kötet. Bev. Kristóf György. Kolozsvár, 1944, Minerva. XXXIII, 176; 195 p. Későbbi félvászonkötésben. Könyvtári példány volt.
14065.

Rufpreis:
2 000 HUF
Bayer József: A magyar drámairodalom története. A legrégibb nyomokon 1867-ig. I. kötet. Bp. 1897. MTA. XV, [2] 541 p. Korabeli kopottas félbőrkötésben, érvénytelen könyvtári pecsétekkel.
14066.

Rufpreis:
2 400 HUF
14067.

Rufpreis:
2 000 HUF
Kosztolányi Dezső: Modern költők. I-III. Külföldi antologia a költők arcképével. Tetemesen bővített második kiadás. (Bp. 1921.) Révai. 220 l. 9 t.; 208 l. 7 t.; 278 l. 14 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, jó állapotban.
14068.

Rufpreis:
6 000 HUF
14069.

Rufpreis:
4 000 HUF
Gyúrói Nagy Lajos: Egy prédikátor dalaiból. A Petőfi-társaság ajánlásával. Bp., 1924, Globus. 188 p. Kiadói papírkötésben, a borító széle sérült. A szerző dedikációjával!
14070.

Rufpreis:
2 000 HUF
Ady Endre: Igy is történhetik. Novellák. Bp., 1925, Athenaeum 163 p. Korabeli egészvászon-kötésben,
14071.

Rufpreis:
1 400 HUF
14072.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF