Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 53

[Losontzi István:] Hármas kis tükör, melly I. a szent históriát, II. Magyar-országot, III. Erdély-országot, annak földével, polgári állapatjával és históriájával gyenge elmékhez alkalmaztatott módon a nemes tanulóknak summásan, de világosan előadja és kimutatja. Pozsony - Pest, 1806, Füskúti Landerer Mihály. Kicsit szakadt, díszes gerincű félbőr kötésben, enyhén foltos lapokkal, térképmelléklet nélkül, egyébként jó állapotban.
13101.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,05
58,82
Kossuth Lajos iratai. S. a. r.: Kossuth Ferenc. 1-7. köt. Bp., 1880-1900, Athenaeum. Díszes, aranyozott, példányonként változó állapotú vászonkötésben, nagyrészt jó állapotban.
13102.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Péch Antal: Alsó-Magyarország bányamivelésének története III.: 1650-1750. 1-3. köt. S. a. r.: Kosáry Domokos. Bp., 1967, MTESz házi nyomdája. Készült 200 példányban. Kissé megviselt papírkötésben, utólag ragasztott gerinccel, egyébként jó állapotban.
13103.

Rufpreis:
5 000 HUF
13104.

Rufpreis:
3 000 HUF
Ókori lexikon. Szerk.: Pecz Vilmos. 1-2. köt. Bp., 1902-1904, Franklin Társulat. Kissé kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
13105.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,54
44,12
Schütz Antal: Prohászka pályája. Élet- és jellemrajz. Bp.,1929, Stephaneum. Foltos, kicsit szakadt gerincű papírkötésben, egyébként jó állapotban.
13106.

Rufpreis:
1 400 HUF
Márki Sándor: II. Rákóczi Ferencz. 1-3. köt. Bp., 1907-1910, Magyar Történelmi Társulat (Magyar Történeti Életrajzok). Tulajdonosi bejegyzéssel. Kissé kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
13107.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
Köpeczi Béla (szerk.): II. Rákóczi Ferenc válogatott levelei. Bp., 1958, Bibliotheca. Kiadói félvászon kötésben.
13108.

Rufpreis:
1 000 HUF
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Második kiadás. Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, 2 db térképmelléklettel, jó állapotú aranyozott egészvászon kötésben
13109.

Rufpreis:
4 000 HUF
Cholnoky Jenő: Hazánk és népünk egy ezredéven át, a magyarság hajdan és most, Somló Béla könyvkiadó, Budapest, kiadói egészvászon kötésben, 133 képpel és szövegközti ábrával. Könyvnapi kiadás. Egészvászon kötésben. Hibátlan állapotban!
13110.

Rufpreis:
1 600 HUF
Láposi Haller Jenő Dr.: Rózsák és tövisek között - a bitófáig! Gasparich Márk muraközi vértanú emlékezete halálának 80. évfordulóján. Mezőtúr, 1933, Corvina. 48p.
13111.

Rufpreis:
4 000 HUF
Botos János: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank története. Bp., 1991, Láng Kiadó. 2 db részvénymintávval. Készült 1700 példányban, könyvkereskedelmi forgalomba nem került. Kartonált papírkötésben, műanyag védőborítóval, jó állapotban.
13112.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF