Remete László: A Wenckheim palota megszerzése. A szerző, Remete László (1919-2016) könyvtáros, történész által DEDIKÁLT! A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár történetéből. Különlenyomat a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Évkönyvéből X. kötet. 1962. Bp, 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. 29 p. Kiadói papírkötés.
Horváth Henrik: Középkori budai fejek. Bp.,1941, Budapest Székesfőváros, 46+2 p.+57 t. ((I-L. számozva, a IV, XIII, XXVI, XLIIIXLVIII. lapnál melléklapok)+13 p. Kiadói papírkötls, gerincen apró sérülésekkel, borítón apró szakadással.
Jelzés nélkül: Dunaparti részlet a Budapest hajóval, a Szabadság-híddal és Gellért Szállóval. Rézkarc, papír, kissé sérült. Üvegezett fakeretben. 18,5x29,5 cm
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. . Második rész: [Budapest a középkorban.] H. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. 2. kötet. Budapest, 1885, Athenaeum. 1 t + 613 p. Szétvált fűzéssel, kiadói sérült papíborítóval, belívek jó állapotban Felvágatlan.
cca 1910 Budapesti városképek 6 db sztereo üveg pozitív, vásár, Vár, Margit híd 4,5x10,5 cm Schmidt Márton (1865-1928) filozófiai, oklevéltani, történettudományi és nyelvészeti doktor hagyatékából