Kubinyi Mária: Libri manuscripti Graeci in bibliothecis Budapestinensibus asservati Megjelent 900 példányban. Budapest, 1956. Acad. 91 p. 4 t. (2 kihajtható). Kiadói egészvászon kötésben.
Petz Gedeon: Külföldi hatások Egyetemünk törtenetében. Ünnepi beszéd, melyet a Királyi Magyar Pázmany Péter-Tudomány-egyetem alapításának CCXCVII és újjáalakitásának CLII. évfordulójának emlékére 1932. évi május hó 13-án tartott. Bp., 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 40 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borító kissé foltos és hátoldalán régi ÁKV bélyegzővel.
Hóman Bálint: Történelem és katolicizmus. Beszéd a XVII. Országos Katolikus Nagygyűlésen, 1925. évi október hó 13-án.Bp., 1925, Pallas rt. nyomdája. 12 p. Tűzött papírkötés, kissé szakadt, apró foltokkal, egy lapon tollas jegyzettel.
Niederhauser Emil: A szláv államok kialakulása. Bp., 1949, Országos Neveléstudományi Intézet. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval.
Fabó Irma: Barsi József laptervei 1848 őszén. Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1977. 4. számából. H.n., 1977, Petőfi Nyomda. 325-334 p. Kiadói papírkötés, megerősített gerinccel