Vértes István: Gróf Széchenyi István és Gróf Dessewffy József írói vitája. Bp., 1944, A Sajtó kiadása (Fráter és Társa-ny.), 26+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban, a hátsó borító minimálisan foltos. Ritka!
Paul Gauguin: Noa Noa. Ford.: Rónay György. Bp., 1943, Bibliotheca, 95+(1) p.+ 8 t. A kötésterv Fenyves Sándor munkája. Kiadó kartonált papírkötés, a belső kötéstáblákon kisebb ragasztásnyomokkal.
Vértes István: Kossuth Lajos hírlapírói pályája. Bp., 1941, A Sajtó kiadása (Fráter és Társa-ny.), 24 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, a tűzéstől részben elvált borítótól. Ritka!
Fényjelek. Előadások a magyar föld és magyar ember problémáiról. (Első sorozat?) Szerk.: Hankiss János és Novágh Gyula. Bp., 1940, Magyar Népművelők Társasága, 128 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, javított gerinccel.
Brisits Frigyes: A XIX-ik század első fele. A szerző, Brisits Frigyes (1890-1969) Szent Imre Gimnázium tanára,majd igazgatója, irodalomtörténész, Vörösmarty kutató által DEDIKÁLT példány! A magyar irodalom története V. kötet. Bp.,1939, Szent István-Társulat. Kiadói egészvászon kötés.
Balassa Bálint: Balassa Bálint és Rimai János istenes éneki. Szabó Géza tanulmányával. Bp., 1983, Helikon. Hasonmás kiadás. Kísérőtanulmánnyal. Kiadói dombornyomott aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói kartontokban, tok foltos, de a könyvek nem
Trianont ledöntjük. A magyar fájdalom versei. Dr. Polgárdy Géza előszavával. Bp., 2001, Ménrót Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.