Bernát István: Franczia állapotok. A Magyar Gazdaszövetség kiadványa. Bp., 1908, Stephaneum-ny., 23+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón és a címlapon bélyegzőkkel.
Serédi Lajos: A filozófia története. Pozsony - Bp., 1904, Stampfel Károly. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, elülső borító hiányzik, címlapon intézményi bélyegzővel és régi névbejegyzéssel, egy lapon tollas jelöléssel.
Kecskés Pál: A modern lélektan és a skolasztika. Bp., 1930, Szent István Akadémia. 64p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, borítón apró szakadásokkal.
Bourdeau János: A jelenkori gondolkozás mesterei. Ford.: Fredericzky M. és Irmei Ferenc. Bp.,1907, MTA, 4+246+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Blaskó György: Gazdasági csoda vagy gazdasági rejtély? A szociális piacgazdaság és alkalmazása. Anápolis, 1990 (?), Institum Sapientiae - Universitas Studiorum ordinis Canonicorum Regularium Sanctae Crucis. 56 p. Kiadói papírkötés.
Varga Sándor: Rickert Henrik filozófiája. A modern értékfilozófia alapvetése . Az Akadémia Filozófiai Könyvtára 5. Bp., 1931, MTA. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel. Felvágatlan lapokkal, két lapot felvágtak. Heinrich Rickert (1863-1936) német neokantista filozófus.
Tessedik Sámuel, Berzeviczy Gergely: A parasztok állapotáról Magyarországon. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A mai magyar szociálpolitika. Az 1939. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Közzéteszi Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc m. kir. t. t., belügyminiszer. Szerk.: Mártonffy Károly. A korszerű közszolgálat útja 10. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda. 1030 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, gyűrődésnyomokkal a borítón. Volt könyvtári példány.