Budapest 150

Zahl der Lose: 163

1871 A Budai Kölcsönös Temetkezési Egylet alapszabályai. Statuten des Ofener Wechselseitigen Leichen-Vereines. Ofen, 1871, Martin Bagó, 17 p. Kiadói papírkötés, néhány javítással és bejegyzéssel a szövegben. + Az Óbudai Róm. Kath Egyházközség tíz éves fennállása emlékére, rajta: Óbudai Szent Péter Pál főplébánia templom, emléklap, 20x16 cm
17497.

Rufpreis:
2 800 HUF

cca 1800 Pest-Pilis-Solt vármegye, a Jászság és a Kunság rézmetszetű térképe. Comitatus Pest Pilis et Solth articulariter uniti: cum Jazygia Cumania Majore et Minore. Antonii Balla színezett rézmetszet, papír, jelzett a dúcon megjelent: Görög Demeter (1760-1833) "Magyar Atlasz azaz a' magyar-, horvát- és tótországi megyék és szabad kerületek földképei", 29x22 cm, hajtva, kis beszakadással a szélén
17498.

Rufpreis:
10 000 HUF

Buda és Pest erődítésének és ostromának alaprajza, az 1686. évi ostrom idején.  Hadtörténeti térkép, ?Ofen Lat. Buda ist gelegen in einer Lust-u. fruchtreichen Gegend an der Donau ?? kezdetű szöveggel, cím és méretarány nélkül. Színezetlen rézmetszet.  Jelzet jobbra lent. A kép alatt: G. Bodenehr fec. et excudit, A(ugusta) V(indelicorum). A kép melletti hasábokban németül a török megszállás rövid történetével és betűmagyarázattal. A jobb felső sarokban sorszám: 131.  Megjelent, Bodenehr: Das druck den Römischen Adler von den Türcken befreyte Ungarn... című művében Augsburgban 1720 körül. Lapméret: 19,2×32 cm. Rózsa II.: ?., Fabó-Holló: 16.  Ritka Buda ábrázolás.
17499.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Fővárosunk 1800-1873 között. Buda, Óbuda, Pest alakulása az egyesítés előtt. Budapest Székesfőváros Történeti Múzeuma kiállítása. Bp., 1948, Budapest Székesfőváros Közművelődési Ügyosztálya, 50 p. Kiadói tűzött papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, néhány bejegyzéssel.
17500.

Rufpreis:
1 000 HUF

Emlékkönyv az Árpád-házi Szent Margit templom felszentelésének 75. évfordulójára 1933-2008. Szerk.: Csikota Ágnes, Formanek Tamásné, Kálmán Valéria. Bp., 2008, Budapest (XIII. ker.) Árpád-házi Szent Margit templom. 97 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
17501.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kovács Dénes (szerk.): A Kerepesi úti temető. Útmutató és tájékoztató húsz ábrával és az egész temető térképével. Bp., 1894, Gerenday A. és Fia. Kiadói papírkötés, sérült, javításokkal.
17502.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

17503.

Rufpreis:
2 400 HUF

Öröklakás tájékoztató 1964. Bp.-Csepel, 1964, Országos Takarékpénztár Szervezési és Értékesítési Osztálya. 51 p. Fekete-fehér képekkel, alaprajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, gerincen apró sérüléssel.
17504.

Rufpreis:
1 800 HUF

cca 1938 Budapest, Hotel Corvin, Csokonai utcai szálloda képes, kihajtható ismertetője, árakkal
17505.

Rufpreis:
3 000 HUF

1856 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Franz Hablitschek (1824-1867): Az Óbudai Hajógyár, metszet, jó állapotban,15,5×21 cm
17506.

Rufpreis:
8 000 HUF

cca 1935 Budapest, Kálvin tér, Friedrich és Fleischmann fehérnemű, vászonáru kereskedők papírzacskója, 16×22 cm
17507.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Olvashatatlan jelzéssel, XX. sz. első fele: Budapest, tabáni részlet. Olaj, vászon. Apró felületi sérüléssel. Dekoratív fakeretben. 55×69 cm.
17508.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF