Buda nyugatról felvett látképe. A képen középen OFEN felirat. A kép hátterében nem létező hegyek teszik sejtelmessé a képet. Előterében a híres budai kertek előtt korabeli viseletbe öltözött alakok. Megjelent: Petrus Bertius : Commentariorum Rerum Germanicarum Libri Tre ... című művében Amszterdamban 1616-ban. A papír szélén egészen kis szakadással és egészen kis foltokkal. A kép mérete: 22 x 17 cm
Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon BVDA. A Dunán hadihajók mögötte a hajóhíd. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre: Exactement delinées comme elles font a present. című művében számos magyar várábrázolás mellett Antwerpenben 1689-ben Képméret: 106x267 mm, lapméret: 180x280 mm. Szépen színezett erős nyomat.
Óbuda , Buda és Pest ritka rézmetszetű látképe, a képen felirat: Alt Ofen . Megjelent: Martin ZEILLER, Neue Beschreibung des Königreichs Ungarn, .. című művében 1664-ben Lipcsében Martin Zeiller protestáns polihisztor, Ulmban működött, mint a német iskolák felügyelője és cenzor. A század egyik legnépszerűbb szerzője, legfőképp útleírások, földrajzi-politikai ország ismertetők fűződnek nevéhez, Merian híres Topographia Germaniae című munkájának szövegét is ő készítette. Magyarországról szóló leírása első alkalommal 1646-ban jelent meg. Az ország általános áttekintése után ábécérendben sorra veszi a fontosabb várakat, városokat: leírást ad róluk, elmondja történetüket, bemutatja az ott élt jelentős személyeket. 1660-ban bővítette munkáját, minden bizonnyal ehhez készültek a metszetek és a díszcímlap. E harmadik kiadásának, az újabb események leírásával alaposan kiegészített szövegét Johann Beza gondozta. Szinte minden jelentősebb magyar városhoz, erődített helyhez (összesen 38 táblán) rézmetszetes illusztráció járul: Eger, Nagykanizsa, Kassa, Komárom, Fülek, Pécs, Gyula, Esztergom, Hatvan, Nyitra, Nógrád, Buda, Óbuda, Várpalota, Pápa, Pozsony, Győr, Szigetvár, Sziszék, Szikszó, Szolnok, Tata, Temesvár, Tokaj, Visegrád, Érsekújvár, Vác, Nagyvárad, Belgrád, Székesfehérvár, Veszprém, Új-Zrínyivár, Káló, Pannonhalma, Szarvas, Törökszentmiklós, Szabács és Zsámbék látképe. Apponyi véleménye szerint a metszeteket is Beza készítette. Buda és Óbuda ábrázolásai mindenesetre az 1606-ban, az Ungarische Chronicában megjelent Wilhelm Dilich-féle látképek másolatai. A rézmetszetes díszcímlapon egy török, egy magyar vitéz, valamint a magyar korona és a címer ábrázolása látható. A kötet elején található portré Baksay Márk kapitányt mutatja Martin Schödel Disquisitio Historico-Politica (Strasbourg, 1629) című műve alapján. A törökök ellen harcoló magyar kapitány jobb szemén lándzsa hatol be, hegye tarkóján jön ki, szeméből és nyakából vér folyik. A kép alatti szöveg tartalmazza az illusztráció történetét: a harcban megsérült kapitány súlyos sebe ellenére még sokáig tovább folytatta a harcot. A kép mérete : 15x 9 cm
Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon Pesth. A Dunán tutaj és vitorlás hajó, távolabb a hajóhíd. A metszeten törökök korabeli viseletben. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre: Exactement delinées comme elles font a present. című művében számos magyar várábrázolás mellett Antwerpenben 1689-ben Képméret: 106x267 mm, lapméret: 180x280 mm. Szépen színezett erős nyomat.kis beszakadással
Buda és Pest rézmetszetű színezett látképe. A képen felül középen szószalagon: BUDE Megjelent: Manesson Mallet, Allain: Les travaux de Mars, ou l?art de la guerre. ( A háború művészete) című művében La Haye-ban, 1696-ban. A rendkívül szépen illusztrált mű 137 egészoldalas rézmetszetű képpel illusztrált. Köztük Buda, Szolnok, Érsekújvár, Esztergom, Komárom és Győr látképével. (Pierre Aveline munkái). A szerző (1630-1706) francia térképész, katona és mérnök. Három kötetes műve a kor jelentős hadmérnöki munkája. A harmadik kötetben a török háborúk kapcsán ír a magyarországi eseményekről, városokról. Ám ezen kívül is sok érdekes képi és szövegbeli tájékoztatást ad az akkori háborús eseményekről, haditechnikáról és ezekkel összefüggő kérdésekről.