Budapest und Umbgebung. Griebens Reiseführer Band 102. Berlin, 1928, Grieben-Verlag Albert Goldschmidt. Két kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel.
Kerényi B. Eszter (szerk.): Gödöllő a második világháborúban. Gödöllő, 2023, Gödöllői Városi Múzeum. 249 p. Megjelent 200 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Déri János, Dr. Gungl Ferenc, Jancsi Gyula: A Pécsi Kesztyűgyár története 1861-1976. Pécs, 1977, Pécsi Kesztyűgyár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadásokkal, kötéstáblák belsejének valamint előzéklap és hátsó szennylap tetején kisebb ázásnyommal.
Xantus Zoltán, Fábián Balázs: Gödöllő a frontvonalban - A település a második világháborúban. Gödöllő, 2023, Gödöllői Városi Múzeum. 259 p. Megjelent 200 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Parajdi Incze Lajos: A Hargita lelke, a Sóvidék szellemi arcképe. Astor, 1984, Amerikai Magyar Szépmíves Czéh. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, borítón apró szakadással és törésnyommal, könyvtest megtört.
Tonelli Sándor: Utazás Erdélyben és Erdély körül. Utazás Erdélyben és Erdély körül. Bp. (1941.) Athenaeum. 235 l. Modern műbőr kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel
Bright, Richard: Angol szemmel Keszthelyen százhúsz évvel ezelőtt. Szemelvények - - 1815. évi útleírásából. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szerecz Imre. Keszthely, 1935, Sulyánszky László-ny. 79+(1) p.+ 3 t. Kiadói papírkötés, a borítón erősebb (viasz?) foltokkal, helyenként foltos lapokkal.
Radetzky Jenő: Madarakról, tájakról Fejér megyében. Székesfehérvár, 1984, Magyar Agrártudományi Egyesület Fejér m. Szervezete - Velence-tavi Intéző Bizottság. Kiadói papírkötés.
Das Kehlsteinhaus. Von Adolf Hitler bis heute. Brechtesgazden, 1983, Anton Plenk, 80 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.