A régi képtár katalógusa. 250 képes tábla. Összeáll.: Pigler Andor. Bp., 1937, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, VII+(1)+250 p. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos, a könyvtesttől különvált borítóval.
Hont Ferenc: Az eltűnt magyar színjáték. Hivatásos színjátszásunk a Honfoglalástól a mohácsi vészig Bp., 1940, Officina. Félvászon kötés, volt könyvtári példány.
Lengyel Lajos könyvtervező, fotográfus, oktató és humanista. A művész fia, Lengyel János által DEDIKÁLT példány. Bp., 1995., Kossuth. Benne: Szántó Tibor, Haiman György, Kass János, P. Brestyánszky Ilona írásaival. Kiadói kartonált papírkötés.
[Szendrei János (1857-1927)] Dr. Jean Szendrei: Catalogue descriptif et illustré de la Collection de Bagues de Madame Gustave de Tarnóczy. Avec 300 gravures. Párizs, 1889, A. Lévy (Bp., Franklin-ny.), LVI+384 p. Számos szövegközi illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, hiányzó gerinccel.
25 éves a Természet- és Környezetvédő Tanárok Egyesülete. Jubileumi Képeskönyv. Bp., 2016. 25 év a környezeti nevelés szolgálatában jubileumi képeskönyv. Rab-Kováts Éva: Az ember tragédiája - Madách illusztrációk, A kékszakállú herceg vára - Bartók illusztrációk, Naptár - Radnóti illusztrációk.
Nyomdász évkönyv és utikalauz. Kiadja a Magyarországi könyvnyomdai munkások egyesülete. Halász Alfréd (szerk). Bp., 1936. Harmincötödik évfolyam. Gazdagon illusztrált, fekete-fehér és részben színes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.