Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 231

Garay János összes munkái I-V. Bp., 1886-1887, Méhner Vilmos. Kiadói papírkötésben Jó állapotban
18965.

Rufpreis:
4 000 HUF

18966.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Karl Kraus: Az emberiség végnapjai. Tragédia öt felvonásban, előjátékkal lés epilógussal. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1977., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
18967.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Sütő András: Az Idő markában. Esszék, naplójegyzetek. (DEDIKÁLT). Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által Veress Péter (1928- ) közgazdász, politikus részére DEDIKÁLT példány.
18968.

Rufpreis:
4 000 HUF

Sztojka László: A moldvai deák naplója. A szerző által DEDIKÁLT példány! Bukarest,1968,Ifjúsági Könyvkiadó. A borító Deák Ferenc munkája. Kiadói papírkötés. Megjelent 3500+140 példányban.
18969.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Fazekas Béla-Dr. Kovács Endre-Dr. Szigetvári Zoltán: Különlenyomat a tarokk akadémia c. tarokkszabálykönyvből. (II. könyv.) Az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp.,é.n.,Szikra Rt.,144 p. Kissé sérült félvászon kötésben ,a szerzők által DEDIKÁLT példány
18970.

Rufpreis:
5 000 HUF

Székely Sándor: Hangosfilm. (DEDIKÁLT). Bp., 1930, Filmtechnika, 78 p. Hiányzó címlappal. Az első lapon a szerző, Székely Sándor (1885-1944) filmtechnikus, gépészmérnök által Bródy András (1895-1946) ruszin politikus, Ruszinföld első miniszterelnöke (1938. okt. 11-26.) részére DEDIKÁLT. + Hozzákötve: Zakariás János - Székely Sándor: Film és rádió. Bp., 1930, szerzői kiadás, 112 p. Szövegközi fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, sérült gerinccel,
18971.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Vátszjájana: Káma-szútra. Bp., 1947, Barka. Kiadói, enyhén kopott egészvászon kötésben. Számozott (478/1000) példány. Intézményi bélyegzőkkel.
18972.

Rufpreis:
5 000 HUF

Haraszti Miklós: Darabbér. Bp., 1985, "Magyar Október" Szabadsajtó. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18973.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mikszáth Kálmán: A két koldus diák. Bp., 1892, Révai, 222+(1) p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, minimálisan sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
18974.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kincs István: Magyar ég alatt. Rajzok és elbeszélések. Tornyay [János], Ferenczy [Károly], Tull [Ödön] és Hegedüs [László] rajzaival. Szépirodalmi Kincstár. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda Rt., 247 p. Első kiadás. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
18975.

Rufpreis:
6 000 HUF

Karinthy Frigyes: Budapesti emlék. Meséskönyv. Képeskönyv. Modern Könyvtár 260-265. sz. (Bp., 1913), Athenaeum (Uránia-ny.), 1 (a szerző arcképe) t.+ 157+(3) p. Első kiadás. A borító Guncser Nándor munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító és a lapszélek helyenként kissé sérültek.
18976.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF