Kende István: Az aquarell-festés kézikönyve kezdők számára. Bp., 1905., Kreutle Ferenc, 46+16 (hirdetések) p. + 2 (színes) t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált kézikönyv. Kiadói egészvászon-kötés.
P. Szabó Ernő: Férfi, esőben. Válogatott művészeti írások. Bp., 2014, Press Xpress, 399 p. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Lőrincz Ernő: Fülep Lajos munkásságának tudománytörténeti jelentősége. (Függelék: levelek a mester és tanítványa, Tolnay Károly kapcsolatáról). Bp., 1975, magánkiadás, 42 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kis ázásnyommal. A szerző dedikációjával és saját kezű javításaival.
Hevesy Iván, Dévai Béla: A film kulisszatitkai. Bp., 1928, (Jakab-ny.), 4+128 p. Lapszámozáson belül 16 fekete-fehér képtáblával. Átkötött egészvászon-kötés, kissé fakó, foltos borítóval.
Halas István: Páros páratlan. Pair impair. Bp., 2004, Mai Manó Ház. Számos fekete-fehér és színes fotóval illusztrált. Magyar és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 800 példányban. Számozott (176./800) példány.
1978 Csiky Tibor- Nádler István: Térproblémák. Kiállítási meghívó. Fábián László kísérőszövegével. Megnyitta: Német Lajos művészettörténész. Debrecen, 1978, Egyetem Galéria.