cca 1850-es évek, Csokonai Vitéz Mihály (1773-1805) a magyar felvilágosodás legjelentősebb költője, korabeli metszetről készült fotó, vizitkártya méretben, 10,3x6,2 cm
cca 1850-es évek, Kazinczy Ferencz (1773-1805) író, költő, a nyelvújítás vezéralakja, korabeli metszetről készült fotó, vizitkártya méretben, 10,2x6,5 cm
cca 1940 Veres Péter (1897-1970) népi író és politikus portréja, Bérci László bajai fényképész pecséttel jelzett vintage fotója, ezüst zselatinos fotópapíron, 13,9x9 cm
cca 1930 Jókai Mór (1825-1904) regényíró, a ,,nagy magyar mesemondó", Kerny István budapesti fotóművész hagyatékában fellelt másolati fotó, a forráshely feliratozva a kép alján, ezüst zselatinos fotópapíron, 14x9 cm
1918 Homonna, Eölvedi Gachal József (1889-1972) festőművész modell után fest, fotó,kopásnyomokkal, hátoldalán dátummal és helyszínnel feliratozott, 12x9 cm
1936 Csik Ferenc (1913-1945) olimpiai bajnok magyar úszó a kaposvári 'emlék' tölgyfája ültetésén, középen Csík Ferenc szobrával, fotó, a hátoldalon feliratozva, 5x8 cm