Wehner Tibor: A babszemfestő pillantása. A szerző, Wehner Tibor (1948-) művészettörténész, író által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Új Forrás Könyvek. 8. Tatabánya, 1991., József Attila Megyei Könyvtár-Új Forrás. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban.
Móser Zoltán: Vannak utak. Fekete-fehér fotókkal. A szerző, Móser Zoltán (1946-) fotóművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Bicske, 1988., Búzakalász MGTSZ. Kiadói papírkötések, foltos. "Készült a magyarországi Szent Benedek rend 1000 éves fennállására, a pannonhalmi bencés apátság támogatásával, 1988-ban."
Cs. Tóth János: Művészeti metszetek. A szerző, Cs. Tóth János (1951-) művészeti író által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Bp.-Békéscsaba, 1995, Orpheus-Tevan. Kiadói papírkötés.
Petrik Albert: A régi Buda-Pest építőművészete III. rész. Építő munkavezetők könyvtára. XXXII. Szerk.: Jakabffy Ferenc. Bp., 1911, Ifj. Nágel Ottó, 103 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban
Erato. Zichy Mihály erotikus rajzai. Szerk.: Boros Éva. Az utószót írta és a képeket válogatta - -. A versidézeteket Farkas Gábor és Kurdi Imre válogatta. Bp., 1989., Corvina. Kiadói velúr-kötés, kiadói kartontokban.
Gerszi Teréz (szerk): A századforduló világa 1900- Európai rajzok és grafikák. Bp., 2001, Szépművészeti Múzeum. 106 p. Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Cézanne és Toulouse Lautrec képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Jeremy Lewison: Henry Moore. Bp., 2008, Taschen/Vince. 96 p. Magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Gilles Néret: Auguste Rodin szobrai és rajzai. Bp., 2008, Taschen/Vince. 96 p. Magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Alfonso de Franciscis: Pompeii. Civilization and Art. Nápoly, é.n., Interdipress. 127p. Angol nyelven. Színes képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.