Sipos Lajos: Babits Mihály és a forradalmak kora. Irodalomtörténeti füzetek 91. sz. Bp., 1976., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által Sipos Lajos (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, az ELTE és a PPKE Irodalomtudományi Doktori Iskolájának alapító tagja által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Végh György összegyűjtött versei. Bp.,1984,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne: Módos Péter (1943-) író, forgatókönyvíró, szerkesztő, az Új Írás rovatvezetőjének saját kezű sorai, az Új Írás fejléces papírján Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére.
Tűz Tamás: Jelen voltam. Toronto, 1976.,Amerikai Magyar Írók. Emigráns kiadás. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Tűz Tamás (1916-1992) író által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Ötödik népies kiadás. Bp., é.n., Athenaeum, 1 t.+194+2 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kijáró lapokkal.