Militaria

Zahl der Lose: 53

30381.

Rufpreis:
260 000 HUF
704,61
812,50

Kecskeméti József őrvezető hagyatékából: 1930. "Vitézi Jelvény" zománcozott bronz jelvény, bronz kard rátéttel, hátlapon ferde rögzítőpántokkal, hátlapon "Jerouschek Bpest Semmelweis u. 7." gyártói jelzéssel, viselői igazolvánnyal és fényképpel, utóbbin dombornyomott "M. Kir Államrendőrség" bélyegzéssel (57x37mm) T:AU / From the heritage of József Kecskeméti lance corporal: Hungary 1930. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled bronze badge, with bronze sword overlay, with oblique bands on the back, with "Jerouschek Bpest Semmelweis u. 7." maker's mark on the back, with certificate and photo (57x37mm) C:AU
30382.

Rufpreis:
200 000 HUF
542,01
625,00

1935. "Magyar Ezüst Érdemkereszt" jelzetlen Ag kitüntetés mellszalag nélkül T:XF karc, ph. /  Hungary 1935. "Hungarian Silver Cross of Merit" unmarked Ag decoration without ribbon C:XF scratch, edge error  NMK 386.
30383.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

1938. "Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc" bronz emlékérem mellszalaggal + 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalaggal. Szign.:BERÁN + 1941. "Délvidéki Emlékérem" cink emlékérem mellszalaggal. Szign.: BERÁN L. T:AU patina / Hungary 1938. "Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary" bronze medal with ribbon + 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" Zn medal with ribbon. Sign.:BERÁN L. + 1941. "Commemorative Medal for the Return of Southern Hungary" Zn medal with ribbon. Sign.:BERÁN L. C:AU patina
30384.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

30386.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,70
218,75

30387.

Rufpreis:
75 000 HUF
203,25
234,38

~1940. "Nagy Honvéd Sportügyességi Jelvény" préselt, ezüstözött bronz jelvény (51x34mm) T:2,2- kopott ezüstözés / Hungary ~1940. "Large Sports Qualification Badge" silver plated bronze badge (47x32mm) C:XF,VF worn silvering
30388.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

1940. "Nemzetvédelmi Kereszt" bronz miniatűr gomblyukjelvénye (15x15mm) T:AU / Hungary 1940. "National Defense Cross" bronze miniature buttonhole badge (15x15mm) C:AU
30389.

Rufpreis:
6 000 HUF

~1942-1943. "Vécsey Árkász Század" a Vécsey Béla alezredes által parancsnokolt szombathelyi 35. gyalogezred alegységének bronz lemezjelvénye, a hátoldalon a tű rögzítőjén "JELV.GY.KAZINCI U(...)" gyártói jelzéssel (56x34mm) T:AU / Hungary ~1942-1943. "Vécsey Árkász Század (Vécsey Engineers Company)" bronze sheet metal badge of the unit in the 35th Infantry Regiment of Szombathely, commanded by Lt. Colonel Béla Vécsey. On the base of the needle with "JELV.GY.KAZINCI U(...)" maker's mark (56x34mm) C:AU
30390.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

1932-1945. "Becsülettel a Hazámért" a kaposvári és nagyatádi állomáshelyű 6. Magyar Királyi Nagy Lajos király Gyalogezred bronz lemezjelvénye. Az ezred részt vett az erdélyi és délvidéki bevonulásokban. 1942-től, mint a 10. Könnyű Hadosztály alegysége részt vett a Don-kanyar védelmében (55x39mm) T:XF / Hungary 1932-1945. "Becsülettel a Hazámért (With Honor for my Country)" bronze sheet metal badge of the 6th Hungarian Royal Infantry Regiment "Nagy Lajos király". The regiment took part in the entry to Transylvania and Délvidák. After 1942 as part of the 10th Light Divison participated in the defensive operations around the river Don (55x39mm) C:XF
30391.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Német Harmadik Birodalom 1938. "Szolgálati Érdemérem 2. osztálya 25 éves szolgálat után" ezüstözött, részben zománcozott fém kitüntetés eredeti mellszalagon, eredeti dísztokban! T:AU German Third Reich 1938. "Faithful Service Medal, 2nd Class, after 25 Years" silver plated, partially enamelled metal decoration with original ribbon, in original case! C:AU
30392.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Német Harmadik Birodalom 1939. "Háborús Érdemkereszt II. osztálya kardok nélkül" civileknek, háborús erőfeszítésekért adományozott bronz kitüntetés mellszalagon, gyártói jelzés nélkül T:AU  German Third Reich 1939. "War Merit Cross 2nd Class without Swords" bronze decoration given to civilians for the war effort, with ribbon, without maker's mark C:AU
30393.

Rufpreis:
10 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF