Militaria

Zahl der Lose: 53

1916. "Károly-csapatkereszt" Zn kitüntetés mellszalagon T:AU / Hungary 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration with original ribbon C:AU NMK 295.
30369.

Rufpreis:
6 000 HUF

~1916. Ferenc József-rend lovagkeresztjének festett bronz frakklánc miniatűrje (31x15mm) T:XF / Austro-Hungarian Monarchy ~1916. Miniature white tie accesorie of the Order of Franz Joseph, Knight's Cross, painted bronze (31x15mm) C:XF
30370.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1916. "Károly-csapatkereszt" Zn kitüntetés mellszalagon, szalagsávval, rozettával, utóbbin "BS" beütéssel T:XF Hungary 1916. "Charles Troop Cross" Zn decoration with original ribbon, miniature ribbon and rosette, latter with "BS" mark C:XF NMK 295.
30371.

Rufpreis:
4 000 HUF
21

Osztrák-Magyar Monarchia ~1917-1918. "In memoriam 1914-1917" felvarrható Zn sapkajelvény, hátlapon lekopott bélyeg (65x37mm) T:AU patina Austro-Hungarian Monarchy ~1917-1918. "In memoriam 1914-1917" sew-on Zn cap badge, on the back with worn stamp (65x37mm) C:AU patina
30372.

Rufpreis:
3 000 HUF

1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem II. osztálya" jelzetlen Ag kitüntetés eredeti mellszalag nélkül. Szign.: Kautsch T:XF ph. / Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, 2nd Class" Ag decoration without hallmark and ribbon. Sign.: Kautsch C:XF edge error NMK.: 306.
30373.

Rufpreis:
6 000 HUF

Osztrák-Magyar Monarchia ~1917. "Feldkanonenregiment (Mezei Fegyverezred)" I. világháborús nyitható magyar katonai dögcédula (a hozzá tartozó személyi papírral) + ~1940. II világháborús katonai azonossági jegy (a hozzá tartozó személyi papírral) (dögcédula) T:XF / Austria-Hungary ~1917. "Feldkanonenregiment (Field Weapons Regiment)" World War I opening Hungarian military dog tag (with document) + Hungary ~1940. World War II military identity card (with document) (dog tag) C:XF
30374.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75
17

Nemessányi Andor (1880-?) 1918. "Doberdói Breit József, a 39. honvéd gyaloghadosztály parancsnoka - Bajtársaimnak, barátaimnak a magyarosi diadal évfordulóján 1918. március 8." fém plakett. "DOBERDÓI BREIT JÓZSEF A 39. H. GY. HADOSZT. PAR. - BAJTÁRSAIMNAK ÉS BARÁTAIMNAK A MAGYAROSI DIADAL ÉVFORDULÓJÁN 1918. MÁRCZ. 8." (70x38mm) T:AU / Hungary 1918. "József Breit of Doberdo, Commander of the 39th Infantry Division - For the Triumph of Magyaros, 8th March, 1918" metal plaque. Sign.: Andor Nemessányi (70x38mm) C:AU TP 1996.
30375.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1918. "Sebesültek Érme" Zn kitüntetés egy sebesülés után járó modern mellszalaggal, szalagsávval. Szign.: R. Placht T:AU Hungary 1918. "Wound Medal" Zn decoration with 1st time wound ribbon, with miniature ribbon. Sign.: R. Placht C:AU NMK 328.
30376.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kecskeméti József őrvezető hagyatékából: 1918. "Ferenc József I. osztályú Ezüst Vitézségi Érem" peremén jelzett Ag kitüntetés függesztőkarika nélkül, mellszalaggal. Szign.: Leisek + 1917. "Károly-csapatkereszt" Zn kitüntetés mellszalagon + 1917. "Ferenc József Bronz Vitézségi Érem" bronz kitüntetés mellszalaggal Szign.: Tautenhayn + későbbi kézírásos részletes napló (1916-1918) + Jaromér - Kaszárnya képeslap + 2db katona fotó + 1db modern előhívású fotó + 1942-es dátumozású igazolás az elnyert kitüntetésekről T:XF-VF ph. / From the heritage of József Kecskeméti lance corporal: Hungary 1918. "Silver Gallantry Medal, 1st Class" Ag decoration, hallmarked on the edge, without suspension ring and with ribbon. Sign: Leisek + 1917. "Charles Troop Cross" Zn decoration with ribbon + 1917. "Bronze Gallantry Medal (Der Tapferkeit)" bronze decoration with ribbon. Sign.: Tautenhayn + later handwritten detailed diary (1916-1918) + Jaromér- Barracks postcard + 2pcs of military photos + 1pc of modern developed photo + certificate of awards dated 1942 T:XF,VF edge error NMK 129., 295., 137.
30377.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1922. "Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat)" aranyozott, jelzetlen bronz kitüntetés T:AU mellszalagon folt Hungary 1922. "Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment)" gilt bronze decoration without hallmark C:AU ribbon spotted NMK 413.
30378.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1923. "I. Osztályú Tiszti Szolgálati Jel" aranyozott bronz kitüntetés eredeti kopottas mellszalaggal T:AU,XF / Hungary 1923. "Officers' Distinction for Long Service, 1st Class" gilt bronze decoration with worn, faded ribbon C:AU,XF  NMK 346.:
30379.

Rufpreis:
220 000 HUF
596,21
687,50

1923. "Legénységi Szolgálati Díszérem" bronz kitüntetés ezüstözött rátéttel, mellszalagon T:AU patina /  Hungary 1923. "Medal for Long Service for the Soldiers" bronze decoration with silver plated overlay on ribbon C:AU patina NMK.:360.
30380.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF