Szatmári Gizella: Aktok a művészetben - művészet az aktokban. Aktok a XIX-XX. század magyar képzőművészetében/A Magyar Nemzeti Galéria vendégkiállítása/2005. június 25 - augusztus 21. H.n., é.n., k.n.. Színes képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Korb Erzsébet, Patkó Károly műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Szabadfalvi József: Fazekas István és a nádudvari fazekasság. A népművészet mesterei. Bp., 1982, Corvina .Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Bánszky Pál: Bak Imre. Bp., 1982, Képzőművészeti. Színes és fekete-fehér képekkel, Bak Imre műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
2 db A nyolcak és aktivisták művészetével kapcsolatos katalógus: A nyolcak és aktivisták köre. Szerk.: K. Kovalovszky Márta. István Király Múzeum közleményei D. sorozat 44. szám. Székesfehérvár, 1965, Csók István Képtár. 20 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + A nyolcak és aktivisták. Bp., 1961, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
M. Heil Olga: Patkó Károly (1895-1941) emlékkiállítása. Bp., 1971, Magyar Nemzeti Galéria. Fekete-fehér képekkel, Patkó Károly műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Szablya János (szerk.): Kéve könyve. Budapest, 1928, "Kéve" Művészegyesület kiadása. Fekete-fehér képekkel, többek közt Barcsay Jenő, Rippl-Rónai József, Paizs Goebel Jenő, Friml (Fónyi) Géza, Bánáti Schwerák József műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, 13.-22. oldalig lapok alján kisebb szöveget nem érintő szakadással, modern professzionális átlátszó védőfóliában.