Szakácskönyv. Szerk.: Venesz József. Bp., 1956, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Hatodik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. 432 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, laza kötéssel.
3 db borászati témájú könyv: Mercz Árpád, Kádár Gyula: Borászati kislexikon. Bp., 2001, Mezőgazda. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban + Szabó-Jilek Jenő: Nagy hírű boraink. A tokaji borok életútja. Bp., 1977, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kisebb szakadással + Dr. Török Sándor: Borászok új zsebkönyve. Bp., 1990, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés.
3 db borászati témájú könyv: Dr. Csizmadia András, Niksz Gyula: Étkeink s illő boraink harmóniája. H.n., é.n., Borscola Kft. Számos színes fotóval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban + Rohály Gábor, Mészáros Gabriella, Nagymarosy András: Terra Bene Dicta. Áldott föld. Bp., 2004, Akó. Számos színes fotóval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban + Halász Zoltán: Könyv a magyar borról. Bp., 1981, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
Dr. Jac. P. Thijsse: Paddestoelen door. Zaandam, 1929,Verlade's Fabrieken N.V., 81 p. Holland nyelven. Kiadói félvászon-kötésben, hiányos, több lap hiányzik (9/10, 13/14,19/20,25/26, 51/52, 61/62) és egy színes képkártya (94.) hiányzik, sérült gerinccel, kopott borítóval.
Vegyes könyv tétel, 3 db: Dinnyetermesztés. Szerk.: Nagy József, és Zatykó Lajosné.; Tóth Elek-Surányi Dezső: Szilva.; Pór József-Faluba Zoltán: Cseresznye és meggy. Bp., 1980-1982, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötések, változó állapotban.