Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 72

15428.

Rufpreis:
8 000 HUF

15429.

Rufpreis:
6 000 HUF

Magyarországi népszokások. Összegyüjté Réso Ensel Sándor. Pesten, 1867. Emich. IX, 3 sztl. lev. 351 l. Korabeli kopott félvászon kötésben.
15430.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kövesligethy Radó, dr. A mathematikai és csillagászati földrajz kézikönyve. 320 szövegközti rajzzal Bp., 1899. Kogutowicz. XXII+(2)+911+(1) p. (Tudományos Földrajz Kézikönyvei) Kiadói, gerincén aranyozott egészvászon kötésben. Minimális kopással
15431.

Rufpreis:
6 000 HUF

15432.

Rufpreis:
6 000 HUF

Imre Sándor: A magyar irodalom és nyelv rövid története. Iskolai és magán használatra irta - - debreceni ref. főiskolai tanár a M. Tud. Akadémia lev. tagja. Debreczen, 1874. ifj. Csáthy Károly. 303 p + 4sztl. Bárány Ignác. (1833-1882) iskolaigazgató pecsételt ex libirséből. Későbbi félvászon kötésben
15433.

Rufpreis:
6 000 HUF

Vadász Norbert: Dukai Takách Judit élete és munkái. Bp., 1909. Franklin. 210p. Félvászon kötésben intézményi bélyegzőkkel.
15434.

Rufpreis:
6 000 HUF

Takáts Gyula: Villámok mértana. Bp., 1968., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által dedikált példány. + hozzá a szerző egy autográf dedikációval ellátott képeslapja
15435.

Rufpreis:
6 000 HUF
16

Kerék Nándor: Tiszaeszlár idejéből. Regény. (Pécs), 1925, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt., 244 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, az első 36 oldalt érintő szakadásokkal. Ritka!
15436.

Rufpreis:
6 000 HUF

Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé foltos borítóval és lapélekkel. Számozott (451./550) példány.
15437.

Rufpreis:
6 000 HUF

15438.

Rufpreis:
5 000 HUF
23

15439.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF