Jókai Mór: Tarka élet. [Elbeszélések.] I_II. kötet (Egybekötve). Pesten, 1855-1856. Landerer és Heckenast. [4] + 160 p.; [4] + 160 p. Első kiadás! A két rész egybekötve, későbbi félvászon kötésben, első címlap kissé foltos.
Csokonai Vitéz Mihály: Csokonai válogatott munkái. 1-3. köt. [Egybekötve.] Kéziratok s eredeti kiadások alapján Toldy Ferencz. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 (költő arcképe) t.+207;155+1; 184 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, javított, kissé laza kötéssel, névbejegyzéssel a címlapon, az elülső szennylapon és a hártyapapíron kis szakadással.
Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra. I-II. köt. Pest, 1854., Emich Gusztáv, 4+IV+471+1 p; 4+ 587 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, jó állapotban. Első teljes kiadás
[Bajza József (1804-1858):] Bajza' versei. Pest, 1835., Ifj. Kilian György,(Buda, A' Magy. Kir. Egyetemnél-ny.), 8+215 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.
[Szokoly Viktor] Rajkó: A régi jó táblabiró. Eredeti adomák s tarkaságok. Összegyűjté: - -. [Egybekötve.] Nagyvárad, 1859., Hollósy Lajos, (Tichy Alajos-ny.), VIII+137; VI+160 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
[Dumas, Alexandre (1802-1870)] Dumas Sándor: A nászruha. Fordította K. T. Első és második rész. [Egybekötve.] Pest, 1860., Hartleben Konrád Adolf, 2+97; 2+109 p. Kiadói félvászon-kötésben.
Vargha-Nagy-Perczel: Duna. Egy antológia. H.n., 1988, Duna Kör. Kiadói papír kötésben. A kötet szerzőinek autográf aláírásával: Esterházy Péter, Karátson Gábor, Kodolányi Gyula, Kornis Mihály, Petri György, stb. A rendszerváltás előzményének egy fontos dokumentuma.
Némedy Gyula: Emberek én már oly régen repülök! (Örök mécses). Bp., 1938, Officina, 221+(17) p. Oldalszámozáson belül 25 egészoldalas, és több szövegközi fametszettel illusztrálva (Bordás Ferenc, Buday György, Drahos István, Kopasz Márta, Vadász Endre és Woyty Wimmer Hubert munkái). A borítón Bordás Ferenc, a címlapon Buday György fametszetével. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval és lapélekkel, néhány kissé foltos lappal. Számozott (27.), a szerző által Dr. Bangha (Banga) Ilona (1906-1998) Kossuth-díjas biokémikus részére DEDIKÁLT példány. A könyvben található egészoldalas fametszetek többségén a művész utólagos, saját kezű aláírásával!