Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 72

Tamási Áron: Szülőföldem. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Révai.- Tamási Áron munkái. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötés.
15392.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Heltai Jenő. A néma Levente. Előzéklapon Bajor Gizi, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán és a szerző, Heltai Jenő autográf aláírásaival. Bp., 1936. Athenaeum, Kiadói papírkötésben
15393.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Bp,é.n. [cca 1938], Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, nagyrészt színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel és kötéssel.   A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Tordai Zádor (1924-2010) kolozsvári születésű Kossuth-díjas író, filozófus részére dedikált példány. "Tordai Zádornak szíves baráti üdvözletét küldi ebben az írásában a régi hazából az öreg Kós Károly. Kolozsvár, 1963. IV. 4."
15394.

Rufpreis:
10 000 HUF
53

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Ifjúsági kiadás, Pólya Tibor rajzaival. Bp., 1929. Athenaeum. A szerző beragasztott aláírásával! Kiadói vászonkötésben.
15395.

Rufpreis:
12 000 HUF

Jean Giono: Présentation de Pan. A szerző, Jean Giono (1895-1970) által DEDIKÁLT példány. Les Amis des Cahiers Verts. Paris,(1930), Grasset. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal.
15396.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Balásfalvai Orosz József: Gróf Széchényi István, mint író. Pozsony, 1832., Snischer Károly, 6+409+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal. Balásfalvai Orosz József (1790-1851) újságírónak Széchényi István Hitel, Világ, és a ,,A lovakrul" című műveire írt bírálata.
15397.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

15398.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

[Révai Miklós János (1750-1807)]: Ioannes Nicolaus Révai: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Volumen Primum - Volumen Secundum. Pest, 1806, Typis Mathiae Trattner, XVI+535+1;4+541-1072 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kopásnyomokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
15399.

Rufpreis:
10 000 HUF
15

15400.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Ady Endre: Ki látott engem. Első kiadás! Bp., 1914. Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. Lesznai Anna által tervezett rajzos papírborítóval, javított papírkötésben, kicsi körülvágással
15401.

Rufpreis:
12 000 HUF
23

15402.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

15403.

Rufpreis:
10 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF