Heltai Jenő. A néma Levente. Előzéklapon Bajor Gizi, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán és a szerző, Heltai Jenő autográf aláírásaival. Bp., 1936. Athenaeum, Kiadói papírkötésben
Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Bp,é.n. [cca 1938], Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, nagyrészt színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel és kötéssel. A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Tordai Zádor (1924-2010) kolozsvári születésű Kossuth-díjas író, filozófus részére dedikált példány. "Tordai Zádornak szíves baráti üdvözletét küldi ebben az írásában a régi hazából az öreg Kós Károly. Kolozsvár, 1963. IV. 4."
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Ifjúsági kiadás, Pólya Tibor rajzaival. Bp., 1929. Athenaeum. A szerző beragasztott aláírásával! Kiadói vászonkötésben.
Jean Giono: Présentation de Pan. A szerző, Jean Giono (1895-1970) által DEDIKÁLT példány. Les Amis des Cahiers Verts. Paris,(1930), Grasset. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal.
Balásfalvai Orosz József: Gróf Széchényi István, mint író. Pozsony, 1832., Snischer Károly, 6+409+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal. Balásfalvai Orosz József (1790-1851) újságírónak Széchényi István Hitel, Világ, és a ,,A lovakrul" című műveire írt bírálata.
[Révai Miklós János (1750-1807)]: Ioannes Nicolaus Révai: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Volumen Primum - Volumen Secundum. Pest, 1806, Typis Mathiae Trattner, XVI+535+1;4+541-1072 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kopásnyomokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
Ady Endre: Ki látott engem. Első kiadás! Bp., 1914. Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. Lesznai Anna által tervezett rajzos papírborítóval, javított papírkötésben, kicsi körülvágással
Ravasz László: Orgonazúgás. Beszédek, előadások. Bp., 1927, Studium, 204 p. Második kiadás. Egészvászon-kötésben, jó állapotban. A szerző, Ravasz László (1882-1975) református lelkész, püspök által DEDIKÁLT példány.