Tétel

Rufpreis:

10 000 HUF

53

Beschreibung:

Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Bp,é.n. [cca 1938], Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, nagyrészt színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel és kötéssel. A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Tordai Zádor (1924-2010) kolozsvári születésű Kossuth-díjas író, filozófus részére dedikált példány. "Tordai Zádornak szíves baráti üdvözletét küldi ebben az írásában a régi hazából az öreg Kós Károly. Kolozsvár, 1963. IV. 4."

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : karap_norbert