Photo Habsburg. Frigyes főherceg és családja. Összeáll.: Heiszler Vilmos - Szakács Margit - Vörös Károly. Bp., 1988, Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Karácsonyi János: Új adatok és új szempontok a székelyek régi történetéhez. Erdélyi Tudományos Füzetek. 9 sz. Kolozsvár/Cluj, 1927, "Erdélyi Irodalmi Szemle",(Minerva-ny.), 29 p. Kiadói papírkötés.
Josef Klíma: Mezopotámia. Ősi civilizáció és kultúra a Tigris és az Eufrátesz mentén. Bp., 1983, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A haza, az egyház és a trón érdekében. A magyar katolikus egyház 1848-1849-ben. Válogatta, szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta Elmer István. Bp., 1999, Új Ember. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatel'stvo Khar'kovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gor'kogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva (1964. XII. 8.)