Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 209

Szekfű Gyula: Történetpolitikai tanulmányok. Bp., 1924, Magyar Irodalmi Társaság, 139+2 p. Átkötött félvászon-kötés.
15798.

Rufpreis:
1 200 HUF

E. J. Hobsbawm: A nacionalizmus kétszáz éve. Maecenas Kiskönyvtár. Baráth Katalin fordítása. Hn., 1997, Maecenas. Papírkötésben, jó állapotban.  Volt könyvtári példány.
15799.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bunta Magda: Az erdélyi habán kerámia. Bukarest, 1973, Kriterion. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15800.

Rufpreis:
1 200 HUF

Miskolczy Ambrus: A brassói román levantei-kereskedő polgárság kelet-nyugati közvetítő szerepe. (1780-1860). Értekezések a történeti tudományok köréből 107.  Bp, 1987, Akadémiai.  Papírkötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvári példány.
15801.

Rufpreis:
1 200 HUF

Járdányi-Paulovics István: Nagytétényi kutatások. Régészeti Füzetek. 3. Bp.,1957,Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15802.

Rufpreis:
2 000 HUF

Halász Zoltán: Históriák a magyar régészet történetéből. Búvár Könyvek 47. Bp.,(1964.), Móra. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
15803.

Rufpreis:
1 200 HUF

Jankó János: A millenniumi falu. Sajtó alá rendezte és bevezetővel ellátta: Szemkeő Endre. Bp., 1989., Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés.
15804.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dienes István: A honfoglaló magyarok. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Heredtias. Bp., 1972, Corvina. Kiadói papírkötésben.  A szerző, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus szülei részére, közte Dienes Ö. István (1906-1986) muzeológus részére is szóló dedikációval: "Édeskének és Apukának a második kiadás emlékére. Pisti. Bpest, 1974. március."
15805.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dienes István: Les Hongrois Conquérants. Heredtias. Bp., 1972, Corvina. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói papírkötésben.
15806.

Rufpreis:
1 200 HUF

Renato Guttuso: A festő műhelye.Írások a művészetről. Bp., 1977, Kossuth. Fordította: Barna Imre. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15807.

Rufpreis:
800 HUF

Domonkos László:Titkos Történetünk.Budapest.1994,Zrínyi kiadó,jó állapotban,A szerző,(1951- )Domonkos László,magyar író,újságíró,televíziós szerkesztő által dedikált,papírkötéses.
15808.

Rufpreis:
1 000 HUF

Magyarország levéltárai. Szerk.: Blazovich László- Müller Veronika. Bp-Szeged, 1996, a Magyar Levéltárosok Egyesületének kiadása. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 1000 példányban.
15809.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF