Dr. Szabó György Piusz: Ferencrendiek a magyar történelemben. Bp., 1921, Budapesti Hírlap-ny., 452 p. Kiadói félbőr kötésben, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Baji Etelka-Csorba László: Kastélyok és mágnások. Az arisztokrácia világa a századvégi Magyarországon. Bp., 1994, HG és Tsa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
Genthon István (szerk.): A magyar történelem képeskönyve. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Gondolat Zsebkönyvek két kötete: Gács Andrásné-Soltész Gáspár: A szemüveg története.; Zsoldos Benő: A játékkártya és története. Bp.,1982-1990.,Gondolat. Kiadói papírkötés.
1992 Gróf Péter: Népvándorlás kori vonatkozások egy késő római erőd és temető feltárásának kapcsán. A Nyíregyházi Jósa András Múzeum évkönyve. XXX-XXXII. köt. (1987-1989.) Separatum. Nyíregyháza, 1992., Jósa András Múzeum, 129-144 p. Kiadói papírkötés. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban