Somogyi Ernő: A vígság szekerén. Győr, 1928,Győri Hírlap. M.A szerző által dedikált, "szeretett jó direktoromnak, Győr, 1928. VII. 16 "! Kiadói illusztrált, késő szecessziós papírkötés, kissé sérült gerinccel. Hozzátartozik: Ismeretlen kézzel írt levele, "kedves Igazgató Úr" megszólítással, irodalmi témában, Győr, 1928, VII.16 keltezéssel. Magasi Artúr Ernő (1903-1959) szerzetes, tanár, költő, irodalomtörténész írói álneveként a Somogyi Ernőt használta.
Rejtő Jenő (P. Howard): Legény a talpán. Vasárnapi regények. Bp.,[1957], Budapesti Lapnyomda, 63+1 p. Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, kissé szakadt borítóval.
Szemere György: A halász regénye. Neogrády Antal rajzaival. Bp., 1902., Franklin, 203+5 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Kaffka Margit összes versei. Bp.,[1944],Franklin, 173+2 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel, kopott foltos borítóval. Érdekes bejegyzéssel: "Nem a síró hanem a nevető gyermek az igazi áldozatot. 1944. feb. 20."