Cox György: A mythologia kézikönyve. Angolból fordította és a finn mythológiával bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin. Aranyozott Gottermayer-féle egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, kissé kopottas állapotban.
Juhász Ferenc: Harc a fehér báránnyal. Bp., 1965., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Juhász Ferenc (1928-2015) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp.,1935., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott félbőr-kötés, ex libris-szel.
Szász Károly kisebb költeményei I-II. köt. Bp., 1883, Franklin, 1 (címkép) t.+VII+399; VII+423+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval.
Harsányi István: A hazugság mint nevelési probléma. Sárospatak, 1935., (Fischer Lajos-ny.), 139+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, kissé foltos, bélyegzésekkel. A szerző, Harsányi István (1908-2002) a 20. századi magyar tehetséggondozás kiemelkedő alakja, publicista, tanár, id. Harsányi István (1874-1928) irodalomtörténész, könyvtáros, teológus, a sárospataki református teológiai akadémia tanára fia által dedikált.
Szabó Dezső: Kárhozott nemzedékek. Világtörténelem. A kettészakadt magyar irodalom. Zseni és őrület. Mai jegyzetek. Szabó Dezső füzetek 13. Bp., 1935., Ludas Mátyás, 72 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Szabó Dezső (1879-1945) által aláírt példány.