1917-18 Első világháborús egyedi front emlék, Bakó Zsigmond, tüzér (K.u.K Schweres Feldartillerieregiment Nr. 16) kézzel írt sorai papíron, egyéni készítésű, BZS MT 1918 feliratú, magyar címeres borítóval, 4 oldal, sérült, benne Bakó Zsigmond igazolványával (Legitimationskarte). Korabeli fém tartó állvánnyal, népies-szecessziós gravírozással, egyik oldalán Isonzoi front 1917 felirattal, másik oldalán BZs monogrammal. Kopott.
1908 A Hadsereg. Képes folyóirat. Arad, 1908. feb., V. évf. 2 sz. Szerk.: Hehs Aladár. Arad, Réth L. és Fia-ny., korabeli reklámokkal, izgalmas fotó anyaggal és írásokkal, téli MÁV (aradi) menetrenddel, báró Klobučar Vilmos/Wilhelm von Klobučar/Vilim Klobučar (1843-1924) lovassági tábornok, a m. kir. honvédség főparancsnokának arcképével a címoldalon, kijáró lapokkal (42-51), szakadt borítóval, 60 p.