Dobsa Lajos: Az 1848. évi francia forradalom. Bp.,1948, Fehér Holló, VIII p.+1 t.+67 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, elvált kötéssel. Felvágatlan példány.
Foyta István: Honnan származunk, mit adtunk a világnak, kik a rokonaink. Tanulmány. Buenos Aires, 1961, Kiss Sándor, (Bátori Testvérek-ny.), 164 p. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kis hiánnyal. Emigráns kiadás.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Hillebrand Jenő-Bella Lajos: Az őskor embere és kultúrája, különös tekintettel hazánkra. Pantheon Ismerettára. Bp., 1921, Pantheon. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Seres András: Szemtanúk vallomásai az 1848-1849-es szabadságharcról. hn.,1992, Novos. Kiadói papírkötés.; Pécs-Baranya 1848-1849-ben. A magyar polgári forradalom és szabadságharc 150. évfordulója tiszteletére. Tanulmányok és források Baranya megye történetéből. 4. köt. Pécs, 1998, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban.; Raffay Ernő: Erdély 1918-1919-ben. Tanulmányok. Bp.,1987,Magvető. Kiadói papírkötés.
Aly Mazahéri. A muszlimok mindennapi élete a közékorban a 10-től a 13. századig. Ford.: Fridli Judit. A verseket Nádasdy Ádám fordította. Bp.,1989, Európa.