Kézdi-Kovács László (1864-1942): Brugesi részlet (Belgium), 1911. Olaj, falemez. Jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Proveniencia: Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976), Kézdi Kovács László fia hagyatékából. Fa keretben 30x20 cm/ László Kézdi-Kovács (1864-1942): Bruges (Brugge), 1911. Oil on wood, signed. With autograph description on the reverse. Provenance. from the estate of Elemér Kézdi-Kovács, the son of László Kézdi-Kovács. 30x20 cm
Németh János (1937-): Kőszeg látképe. Olaj, vászon, jelzett. Fa keretben, 60x80cm / János Németh (1937-): Panorama of Kőszeg (Güns). Oil on canvas, signed. Framed, 60x80cm
Tallós Ilona (1918-1991): Balatoni fények. Olaj, vászon, jelzett. Fakeretben, 60×80 cm. A kiváló kolorista festő munkáiból 2025. szeptember 3., szerda, 18:00 órakor "A színek mestere - Tallós Ilona festményei" címmel nyílik kiállítás a Darabanth Galériában, melyen bemutatásra kerül a Tallós Ilonáról készült új monográfia is! / Ilona Tallós (1918-1991): Lights at Lake Balaton. Oil on canvas, signed. Framed, 60×80 cm
Boldizsár István (1897-1984): Balatonföldvári kikötő, 1965. Olaj, vászon, jelzett. Üvegezett, kissé sérült fa keretben, 50×60 cm. / István Boldizsár (1897-1984): Port in Balatonföldvár, 1965. Oil on canvas, signed. Framed with glass, with small damages on the frame. 50x60 cm
Pleidell János (1915-2007): Balaton, 1986. Akvarell, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben, 34×51 cm / János Pleidell (1915-2007): Lake Balaton, 1986. Watercolour on paper, signed. Framed with glass, 34×51 cm
Molnár C. Pál (1894-1981): Kilátás Tördemic felé (Badacsonytördemic). Olaj, falemez, jelzett. Hátoldalán feliratozott valamint Képző- és Iparművészeti Társulat bélyegzőjével. Fa keretben, 26,5×36 cm / Molnár C. Pál (1894-1981): Panorama of Tördemic (Badacsonytördemic). Oil on wood, signed. With description and stamp on the reverse. Framed, 26,5×36 cm
Cima, Luigi (1860-1938): Villa di Villa, Olaszország,1918. Olaj, fa, jelzett. Üvegezett, sérült fa keretben, 48×30 cm / Cima, Luigi (1860-1938): Villa di Villa, Italy,1918. Oil on wood, signed. Framed with glass, frame damaged. 48x30 cm
Wallburg Egon (Zórád Ernő, 1911-2004): Gulyahajtás, 1944. Akvarell, papír. Jelzett. Üvegezett fa keretben. 42x60 cm / Egon Wallburg (Ernő Zórád, 1911-2004): Herd driving, 1944. Watercolour on paper. Signed. Framed with glass. 42x60 cm
Halápy János (1893-1960): Aratók. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív fa keretben. 59x77 cm / János Halápy (1893-1960): Reapers. Oil on canvas, signed. Framed. 59x77 cm
Jankai (Jankay, szül. Deutsch) Tibor (1899-1994): Gesztenyesor. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán feliratozott. Fa keretben. 76,5×67 cm / Tibor Jankai (Jankay, n. Deutsch, 1899-1994): Chestnut trees. Oil on canvas, signed. With description on the reverse. Framed. 76,5x67 cm.
Dudits Andor (1866-1944): Hölgy a dombtetőn. Olaj, vászon, jelzett. Fa keretben. 72,5x62,5 cm/ Andor Dudits (1866-1944): Lady on the top of the hill. Oil on canvas, signed. Framed. 72,5x62,5 cm