Went István: Az általános kórtan vázlata I-II. kötet. Bp.,1939-1940, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XI+345 p.+ IV t.+VII+317 p.+IV t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az I. kötetben ceruzás aláhúzással, hullámos, néhol sérült lapszélekkel, az I. kötetben három lap szakadt (címlap,V/VI., 250/251.)
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Fordította: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. Mir. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, folttal a papírborító gerincén, jó állapotban.
Dr. Ilosvay Lajos: Bevezetés a szerves chemiába. I. Szénhidrogének. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXVI. A XII. (1905-1907. évi cziklus) 2. kötete. Bp., 1905, K. M. Természettudományi Társulat, X+2+303 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel.
1937 Gerlóczy Géza Dr. - Milkó Vilmos Dr. (szerk.): Az orvosi gyakorlat kérdései. Az Orvosi Hetilap melléklete. Tizedik évfolyam. Teljes évfolyam egybekötve, félvászon kötésben, jó állapotban.
1928-30 Gerlóczy Géza Dr. - Milkó Vilmos Dr. (szerk.): Az orvosi gyakorlat kérdései. Az Orvosi Hetilap melléklete. Három teljes évfolyam egybekötve, félvászon kötésben, jó állapotban.
Brillat-Savarin, Jean Anthelme: Az ízlés fiziológiája. Ford. Ambrus Zoltán, Ambrus Gizella. Első kiadás. Bp. 1912. Singer és Wolfner. 1 t. 303 l. Korabeli félvászon kötésben
J. M. Charcot: Előadások az idegrendszer betegségeiről III. kötet. Fordította: Dr. Moravcsik Ernő Emil. Bp., 1889, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, 367+4 p. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Prof. Dr.Görgényi-Göttche Oszkár: Tuberkulose im Kindesalter. Wien, 1951, Springer. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban. Mirkovits Gusztáv (1919-1996) orvos, egyetemi tanárnak szóló ajándékozási sorokkal egy tanítványától, dátumozva (1952. XII. 24.)
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, jó állapotban.