Dr. Moravcsik Ernő Emil-Sólyom Andor: Az orvos működési köre az igazságügyi közszolgálatban. Bp., 1901, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, (Márkus Samu-ny.), XVI+975 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított pótolt gerinccel, a hátsó előzéklapon ceruzás bejegyzésekkel, az elülső szennylapon névbejegyzésekkel, és névbélyegzős névbejegyzéssel. Első kiadás.
Platen M(oritz): Az új gyógymód. I-II. kötet. Fordította: dr. László Frigyes. Bp.,(1900), Schroeter H. L., (Lipcse, Metzger és Wittig,) 1 t.+VIII+791 p.+7 t.+796-1510 p.+ 10 t. Kiadói egységes, illusztrált, díszes, festett, aranyozott, szecessziós egészvászon kötésben. Gerinc kopott, egy melléklet ragasztott, egy kötet kötése megerősített.
Királyi Magyar Természettudományi Társulat könyvsorozatának kötete: Dr. Kol Erzésbet: Tiszaparttól Alaszkáig. Sure Barnett: Az élet intézői. Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Bp.,1940 -1941, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói világos barna egészvászon-kötés, változó állapotban, kis kopásnyomokkal a borítón, az egyik borítósarkon folttal.
J. Toman-J. Felix-K. Hísek: A természet képekben. Környezetünk növény- és állatvilága. Bp.,1983,Natura. Második, változatlan kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.